Kuigi sakslased rakendasid Schmelingi propagandamasina ette ja matšist on räägitud kui «võitlusest natside vastu», ei pooldanud Schmeling tegelikult Hitleri režiimi. Tal oli juudist mänedžer ning tema sugulastel ei lubatud USAsse matši vaatama sõita, kuna kardeti, et ta ei pruugi sealt enam kodumaale naasta.
Louis sai legendaarses 1938. aasta matšis võitjana triumfeerida juba kaks minutit ja neli sekundit pärast duelli algust. «Terve riik lootis minu peale,» ütles Valges Majas presidendi Franklin Delano Roosevelti vastuvõtul käinud Louis.
Hilisemas elus läks paremini sakslasel, kellest sai edukas ärimees. Louis suutis aga oma raha läbi lüüa ja temast sai Las Vegases Ceasars Palace’i ukse peal tervitaja. Mehed jäid aga headeks sõpradeks, Schmeling saatis ameeriklasele aeg-ajalt raha ja maksis ka osaliselt tema matuste eest.
Toonane duell on andnud panuse ka filmimaailma – matš kanti «Rocky IV» filmi tarbeks üle külma sõja konteksti ning nii heitlevad kinolinal ameeriklane Rocky Balboa ja venelane Ivan Drago.