Müts maha Tarva ees, au ja kiitus Rockile

Rocki-Tarva viies otsustav kohtumine poolfinaalseerias.

FOTO: Kristjan Teedemaa

«Ma olen selline treener, kes ei viitsi targutada, et tegime sellise vägeva taktikalise käigu… Ei, mõni mees lihtsalt pani ära ja oligi kõik!» rääkis Tartu Rocki korvpallimeeskonna peatreener Gert Kullamäe pärast tema meeskonnale võiduga lõppenud korvpalli meistriliiga dramaatilist poolfinaalseeriat. «Tanel Sokk on seda ju varemgi tõestanud, et suudab selliseid asju teha. Sellise mängu lõpus ei võideta midagi taktikaliselt, vaid asju tehakse üks-üks-mängu ja enesekindlusega.»

Tellijale

Kullamäe sõnul näitas eilne mäng, et Rockil on sellised mehed olemas, lihtsalt õigel hetkel peavad nad leidma endas enesekindluse. Rock alistas poolfinaalseeria otsustavas viiendas kohtumises Rakvere Tarva 60:57 ja jõudis finaali.

See oli vaieldamatult tänavuse koduse korvpallihooaja kõige suurem mäng. Seda oli tunda Tartu Ülikooli spordihoones valitsenud õhkkonnast, pungil täis tribüünidest ja pingelisest mängust, kus kumbki meeskond ei suutnud kordagi saada sisse otsustavat vahet. Lõpp kujunes loteriiks ja nagu Kullamäe märkis, tõmbas tema meeskond seekord pikema kõrre.  

Tagasi üles