Jäähoki MM: Läti võitis lisaajal Austriat, aga edasipääsulootused kustusid

Ats Kuldkepp
Läti kaitsja Kristaps Sotnieks (paremal) ja Austria ründaja Rafael Rotter jagavad maid. Foto: JONATHAN NACKSTRAND/AFP

Tšehhis jätkuval jäähoki MMil võitis Läti A-alagrupi kohtumises lisaajal Austriat 2:1 (0:1, 1:0, 0:0, 1:0). Sellest hoolimata kadusid Lätil võimalused jõuda oma grupi 4 parema ehk veerandfinalistide hulka.

Kohtumist läks juhtima Austria 17. minuti Brian Lebleri väravast. Läti suutis 33. minutil Lauris Darzinši tabamusest viigistada ja kui lisaajast oli mängitud 33 sekundit, skooris lätlaste poolelt Kaspars Daugavins.

Lätil on 6 kohtumisega koos vaid 4 punkti ja A-grupis neljandal kohal asuvat Šveitsi (8 punkti) neil enam võimalik püüda pole.

B-grupis oli Soome 3:0 üle Slovakkiast, kusjuures kõik väravad löödi viimase kümne minuti jooksul. 51. minutil viis Soome juhtima Joonas Donskoi, võidu kindlustasid põhjanaabritele 56. minutil Juhamatti Aaltonen ja seitse sekundit enne lõppu Leo Komarov.

Soomel on sarnaselt Venemaa ja USA-ga B-grupis 12 punkti, Valgevenel neljandana 10 ja Slovakkial 7 silma.