Jäähoki MM: Rootsi võitis lisaajal Šveitsi

Ats Kuldkepp
Rootsi võiduvärava löönud Filip Forsberg.
Rootsi võiduvärava löönud Filip Forsberg. Foto: JONATHAN NACKSTRAND/AFP

Tšehhis peetaval jäähoki MMil võitis Rootsi A-grupi õhtuses põnevuskohtumises Šveitsi lisaajal 2:1 (1:0, 0:0, 0:1, 1:0).

Rootsi läks kohtumist 8. minutil Elias Lindholmi väravast juhtima, kuid Simon Bodenmanni 41. minuti tabamus viis kohtumise lisaajale. Lisaaja neljandal minutil suutis Rootsi ründaja Filip Forsberg rootslaste arvulise ülekaalu ära kasutada ja vormistas matši lõppseisuks 2:1.

Rootsil on A-grupis kuue mänguga kogutud 13 punkti ja sellega paiknevad nad teisel kohal. Esikohal on vaid võite tunnistanud Kanada 15 punktiga ja neil on võrreldes rootslastega mäng varuks.

B-grupi õhtuses mängus võitis Taani Norrat 4:1. Kumbki veerandfinaali ei pääse.