Jäähoki maailmameistrivõistlustel alistas USA B-grupis 3:1 Sloveenia, A-grupis olid võõrustajad tšehhid 4:2 paremad Saksamaast.

USA asus avakolmandikul tänu Brock Nelsoni väravatele 2:0 juhtima, teine tabamus sündis seejuures arvulisest ülekaalust. Teisel kolmandikajal vähendas Ales Music vahe minimaalseks, kuid 1.09 pärast kolmanda veerandaja algust andis Nelson söödu Jack Eichelile, kes viskas 3:1.

Seni viis kohtumist võitnud ja ühe kaotanud USA kerkis võiduga B-grupis liidriks, õhtul lähevad samas grupis vastamisi Slovakkia ja Venemaa. Sloveenia on kaotanud kõik kuus mängu.

Tšehhid jäid Daniel Pietta väravast sakslaste vastu kiirelt kaotusseisu, ent peagi viigistas Michal Vondrka seisu. Teisel kolmandikul viis Michael Wolf uuesti Saksamaa ette, kuid mõne minuti jooksul vastasid sellele Petr Koukal ja seejärel Jaromir Jagri söödust arvulise ülekaalu realiseerinud Jakub Voracek. Viimasel kolmandikul vormistas Jagr ise neli minutit enne lõpusireeni lõppseisu 4:2.

Tšehhi on A-grupis nelja võiduga teisel kohal, Saksamaa jätkab kahe võidu ja nelja kaotusega viiendal kohal. Õhtuses A-grupi mängus on vastamisi Šveits ja seni kõik viis mängu võitnud Kanada.

Sloveenia – USA 1:3 (0:2, 1:0, 0:1)

Väravad: 4.17 Brock Nelson 0:1, 16.32 aü Brock Nelson 0:2, 26.54 Ales Music 1:2, 41.09 Jack Eichel 1:3

Saksamaa – Tšehhi 2:4 (1:1, 1:2, 0:1)

Väravad: 7.13 Daniel Pietta 1:0, 13.39 Michal Vondrka 1:1, 23.50 Michael Wolf 2:1, 25.58 Petr Koukal 2:2, 27.36 Jakub Voracek aü 2:3, 55.58 Jaromir Jagr 2:4