Jäähoki MM: Venemaa vajas võiduks lisaaega, Kanada jätkab vägevalt

Jäähoki maailmameistrivõistlustel vajasid Slovakkia ja Venemaa võitja selgitamiseks lisaaega, kus jäi tänu Artemi Panarini tabamusele 3:2 peale Venemaa.

Slovakid asusid kohtumist kuue minuti möödudes juhtima, kui Venemaa väravavahi Sergei Bobrovski eksimuse kasutas ära Tomaš Kopecky. Teisel kolmandikul viigistas Sergei Mozjakin arvulisest ülekaalust seisu ning viimast kolmandikku oli mängitud 1.10, kui Vladimir Tarassenko viis juba Venemaa 2:1 ette. Kolmandiku keskel viigistas slovakkide kuulsaim mängija, Los Angeles Kingsi staar Marian Gaborik aga seisu.

Lisaaega oli mängitud kaks minutit ja kuus sekundit, kui otsustava värava viskas uueks hooajaks NHLi meeskonna Chicago Blackhawksiga lepingu allkirjastanud 23-aastane Artemi Panarin. Venemaa kindlustas võiduga ühtlasi pääsu veerandfinaali, koha seal on lisaks neile B-grupis taganud ka USA ja Soome. Slovakkia peab lootma, et alistab ise viimases alagrupimängus USA ning Valgevene ei teeni kohtumistest Norra ja Soomega ainsatki punkti.

A-grupis jätkab täisedu kuue võiduga Kanada, kes alistas 7:2 Šveitsi. Skoor avati juba 53. sekundil, kui Tyler Seguin viis Kanada juhtima. Morris Trachsler suutis viis ja pool minutit hiljem viigistada, ent 18 sekundit enne kolmandiku lõppu oli täpne kanadalane Nathan MacKinnon.

Teisel kolmandikul kasvatasid Aaron Ekblad, arvulise ülekaalu realiseerinud Jordan Eberle ja sekund enne kolmandiku lõppu täpne olnud Cody Eakin Kanada edu 5:1 peale ja sellega oli mäng ka tehtud. Damien Brunner viskas kolmanda kolmandiku alguses šveitslaste poolel ühe värava tagasi, kuid lõppseisu 7:2 vormistas Sean Couturier ja taas arvulise ülekaalu väravaks realiseerinud Claude Giroux.

Lisaks Kanadale pääsevad A-grupist veerandfinaali Rootsi ja Tšehhi ning hoolimata tänasest kaotusest ka Šveits. Saksamaal on küll võimalik tõusta Šveitsiga võrdsete punktide peale, ent omavahelises mängus olid paremad šveitslased.

Slovakkia – Venemaa 2:3 (1:0, 0:1, 1:1, 0:1)

Väravad: 5.58 Tomaš Kopecky 1:0, 27.07 aü Sergei Mozjakin 1:1, 41.10 Vladimir Tarassenko 1:2, 49.05 Marian Gaborik 2:2, 62.06 Artemi Panarin 2:3

Šveits – Kanada 2:7 (1:2, 0:3, 1:2)

Väravad: 0.53 Tyler Seguin 0:1, 6.21 Morris Trachsler 1:1, 19.42 Nathan MacKinnon 1:2, 27.59 Aaron Ekblad 1:3, 39.00 aü Jordan Eberle 1:4, 39.59 Cody Eakin 1:5, 42.17 Damien Brunner 2:5, 52.27 Sean Couturier 2:6, 57.08 aü Claude Giroux 2:7