Suure finaalseeria avamäng: Kalev/Cramo alistas võõrsil Tartu Rocki

Eesti meeste korvpalli meistriliigas alustati täna kullaheitlust, kui Tartu Ülikool/Rock võõrustas fianalseeria esimeses mängus tiitlikaitsjat BC Kalev/Cramot. Kohtumise võitis seisuga 77:63 (30:25) Kalev/Cramo.

Võitjate parimana viskas Rain Veideman 17 punkti, Scott Machado lisas 15 silma, Keith Bensoni arvele jäi 12 ning Gregor Arbeti kontosse 11 punkti. Tartu suurimaks skoorijaks oli 16 silmaga Joosep Toome, Janar Talts lisas 11 punkti ning 12 lauapalli.

Mängu käik:

Tere õhtust! Aina rohkem täituv Tartu ülikooli spordihoone on Eesti korvpallimeistrivõistluste esimese kullamatši ootuses. TÜ/Rocki ja BC Kalev/Cramo kohtumise alguseni on alla 15 minuti.

Algviisikud: Rock: Tanel Sokk, Gert Dorbek, Tanel Kurbas, Janar Talts, Joosep Toome. Kalev: Scott Machado, Rain Veideman, Gregor Arbet, Erik Keedus, Keith Benson.

0:0

Mäng on kohe algamas!

0:3

Veideman avab mängu kolmesega.

4:3

Tanel Kurbas tabab korvi koos veaga, viskab vabaviske mööda, aga Talts aitab palli korvi.

4:5

Machado tabab poolkiirest.

7:5

Toome kolmene.

7:7

Machado annab Bensonile söödu korvi alla ja keskmängija upitab palli korvi. Esimese viie minuti järel on seis viigis, aga Rock on saanud paremaid viskeid kui Kalev.

9:7

Rocki eeldatav rünnakuliider Tanel Sokk avab lähiviskest punktiarve.

9:7

Mängu lülitunud Kristen Meister (Rock) viskab mõlemad vabavisked mööda.

9:9

Kitsing ründelauast. Esimese veerandi lõpuni 2 minutit.

9:9

Eichfuss paneb ka mõlemad vabvisked mööda.

9:12

Kitsingult kolmene.

9:15

Martin Dorbek tabab Kalevile veel ühe kolmese.

10:15

Kurbas saab lõpuks ühe vabaviske sisse, aga Rocki vabavisete tabavus on hämmastav 7-st 1!

10:15

Doronin võtab jõuvõttega Machado maha.

10:15

Esimene veerandaeg läbi.

10:15

Rock on väljakult viskeid tabanud 17-st 4, Kalev 20-st 6.

10:15

Mängu kvaliteet jätab seni kõvasti soovida, aga saab seega minna ainult paremaks.

12:15

Taltsilt keskpositsioonivise.

12:15

Mõlemad tiimid loobivad järjest kolmeseid mööda ja Machado pingutab selgelt üle.

14:15

Kurbas ründelauast.

14:17

Rockil on teise veerandi esimese kahe ja poole minutiga võistkondlikud vead juba täis. Veideman kasutab olukorra ära ja tabab kaks vabaviset.

16:17

Toome korvi alt.

16:20

Benson blokeerib võimsalt Dorbeki ürituse ja järgneval rünnakul ei jõua Rocki mängijad katma Veidemani, kes paneb kaugviske sisse.

16:20

Keedus teeb oma kolmanda vea.

18:20

Sokk tabab talle omase kõrge kaarega viske.

18:22

Machadolt kaks vabaviset. Poolajani alla 6 minuti.

18:24

Benson heidab palli korvi.

18:26

Kalevlased võimutsevad ründelauas ja Arbet tabab kordusviske.

20:26

Kurbas vajutab palli korvi.

22:26

Eichfuss mängib Singleri korvi all üle.

22:26

Kriisa viskab korvi alt mööda aga kalevlased kingivad palli tagasi.

22:28

Machado murrab edukalt läbi, poolajani 2 minutit.

23:28

Toome tabab ühe vabaviske.

23:28

Kalev ei jõua 24 sekundiga viskele. Kui kiir- ja poolkiirrünnakud välja jätta, on Rock kaitses hästi tegutsenud.

25:28

Toome lisab kaks vabaviset.

25:30

Benson lastakse jooksma ja ameeriklane surub palli pealt.

25:30

Sokk saab paar korda veel korvi alt proovida, aga skoor jääb samaks. Esimene poolaeg läbi.

25:30

Meeskondade visketabavused on endiselt väga nigelad: Rocki kahesed 27-st 9, kolmesed 11-st 1, Kalevil kahesed 23-st 7 ja kolmesed 12-st 4.

25:30

Kalevlaste resultatiivseim oli esimesel poolajal Veideman 8 punktiga, Benson ja Machado on lisanud 6 punkti. Toome on Rockile toonud 8 ja Kurbas 7 silma.