Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >
Postimees 160 Juubeli puhul loe seda lugu tasuta!

Olümpiapileti jaht käib täistuuridel

KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Saada vihje
Eesti neljasüst koosseisus Kaspar Sula, Kaarel Alupere, Kristjan Oras ja Tarmo Tootsi. | FOTO: Eesti Aerutamisföderatsioon

Augustis Milanos toimuvatel aerutamise maailmameistrivõistlustel kohta esikümnes ehk seeläbi Rio de Janeiro olümpiamängude piletit jahtiv Eesti neljasüst tegi nädalavahetusel viimase rahvusvahelise võistluse enne aasta kõige tähtsamat starti, kui Kopenhaageni MK-etapil saavutati hinnatav kuues koht.

Eesti neljasüst koosseisus Kaspar Sula, Kristjan Oras, Kaarel Alupere ja Tarmo Tootsi on nüüdseks osalenud kolmel rahvusvahelisel võistlusel ja tulemused on läinud aina ülesmäge. Esmalt saadi EMil 13. koht, üle-eelmisel nädalal Duisburgis peetud MK-etapil oldi üheteistkümnendad ja nüüd kuuendad. Kui nende kolme võistlusega oli vaja jõuda selgusele, kas ka MMile tasub neljasega minna, siis praeguseks on selge, et panus pannakse just sellele kooslusele.

«Tegelikult juba Duisburgi MK-etapp näitas, et oleme õigel teel. Kopenhaagenis saavutatud kuues koht kinnitas, et just neljasega läheme olümpiakohta püüdma,» oli koondise peatreener Peeter Becker esitusega rahul. «Kuues koht ei olnud üllatus, kuna osalejate koosseis ei olnud päris sama nagu eelmisel MK-etapil. Siiski suutsime edestada kõiki neid meeskondi, keda tahtsime võita. Meist ettepoole jäid ainult väga tugevad võistkonnad.»

Lõppenud nädalavahetuse head esitust kommenteerides tõdes Becker, et oma osa oli selles ka kahe mehe ümber tõstmine. Omavahel vahetasid kohad Oras ja Alupere. «See mõjus positiivselt. Alupere tunneb end kolmandal positsioonil nüüd tunduvalt paremini. Seal ei pea ta esimese mehe liigutusi nii palju jälgima ja saab täiega hoogu anda,» märkis treener.

Neljasüstade 1000 m distantsil sai Kopenhaagenis esikoha Saksamaa, teiseks tuli Austraalia ja kolmandaks Saksamaa teine võistkond. Eesti kaotas võitjatele 7,268 sekundiga. Seega riikide arvestuses olid eestlased isegi viiendad. Suurvõistlustel saavadki kõik riigid välja panna ühe võistkonna. Beckeri sõnul lubab praegune seis neljasel jahtida kohta MMi esikümnes.

«10–11 paati on meist tugevamad. Kui on veidike loosiõnne ning teeme oma ära, siis on praeguse seisuga kõik võimalik. Võrreldes EMiga oleme 1,5–2 sekundit kiiremaks läinud. 1,5–2 sekundit oleks vaja veel kiiremini sõita,» rääkis Becker. «Juunikuus harjutame nüüd koduses Tartus. Sealt edasi peame veel täpsemaid plaane vaatama. MMini jäänud kahe kuuga on vaja vorm paremaks timmida.»

«Olen kindel, et meie aeg on veel ees, sest tulime ju praktiliselt suusarajalt ja aerutanud oleme veel vähe. Suvi aga on ees ja see kuues koht andis ikka väga kõva motivatsiooni,» vaatab ka Tootsi lootusrikkalt tulevikku. «Põhiline on hea start, distantsil kõrge tempo ja võimas lõpp – see toob edu.»

AERUTAMINE

Kopenhaageni MK-etapp

Meeste neljasüsta 1000 m finaal: 1. Saksamaa 3.09,660, 2. Austraalia +0,084, 3. Saksamaa II +0,164, 4. Venemaa ­4,608, 5. Poola +7,268, 6. Eesti +7,268.

Tagasi üles