Egiptuse eksminister: endine FIFA asepresident nõudis seitse miljonit dollarit

FIFA endine asepresident Jack Warner. FOTO: SCANPIX

Endine Rahvusvahelise Jalgpalliliidu (FIFA) asepresident Jack Warner nõudis Egiptuselt seitse miljonit dollarit altkäemaksu vastutasuks seitsme hääle eest 2010. aasta jalgpalli MM-finaalturniiri korraldamise hääletusel, väitis endine Egiptuse minister pühapäeval.

Endine noorsoo- ja spordiminister Aley Eddine Helal ütles AFP-le, et Warner, kes on praegu FIFA-t haaranud korruptsiooniskandaali keskmes, nõudis raha 2004. aastal.

«Warner oli see, kes võttis meiega FIFA-st ühendust. Ta ütles, et saab garanteerida meile seitse häält... Ta nõudis miljon dollarit iga hääle eest,» väitis Helal.

Egiptus, Aafrika jalgpalli üks juhtriike, kandideeris 2010. aasta MM-võistluste finaalturniiri korraldajaks, kuid ei saanud 2004. aastal toimunud hääletusel ainsatki häält. Turniiri korraldajaks valiti tookord Lõuna-Aafrika Vabariik.

Helal ütles neljapäeval Egiptuse eratelekanalile ONTV antud telefoniintervjuus, et 2004. aastal võttis keegi FIFA-st ühendust ning ütles: «Kui te maksate, saame teid aidata.»

Samas intervjuus väitis Helal, et Warner kohtus Araabia Ühendemiraatides Egiptuse Jalgpalliliidu presidendi Youssef el-Dahshoriga, et nõuda temalt sularaha.

«Meie otsus oli mitte selles küsimuses järele anda,» seletas eksminister.

Tagasi üles
Back