Lauri Malsroos rattaorienteerumise EM lühirajal 13.

Mariel Gregor
Lauri Malsroos.
Lauri Malsroos. Foto: Arbo Rae

Portugalis jätkuvatel rattaorienteerumise Euroopa meistrivõistlustel oli ka lühirajal Eesti parim eile sprindidistantsil Euroopa meistriks tulnud Lauri Malsroos, kes sai 13. koha ajaga 50.55. Kaotust võitjale Anton Foliforovile (48.09) Venemaalt kogunes 2.46. Hõbe läks Prantusmaale Yoann Gardele (48.26) ja pronks Venemaale Valeri Gluhhovile 48.55.

Meeste lühirajal (18,3 km, 19 KP, 530 tõusumeetrit) startis kokku 62 meest. Eukalüptiistanduste ja karjamaade vahel kulgenud rajad olid orienteerumistehniliselt suhteliselt lihtsad, kuid pakkusid siiski mitmeid keerulisi teevalikuetappe. Võistlus toimus 37-kraadises kuumuses.

Malsroos tegi rajal mõned minutid vigu, osaliselt kaardi vea tõttu (kaardil puudus maastikul olnud tee) ja osaliselt keskendumisvõime hajumise tõttu. «Sõiduga saaksin ka sellel maastikul parimatele vastu ja tõusudel sain aru, kui hea otsus oli ka tänaseks jäik esikahvel rattale alla jätta,» kommenteeris ta.

Teiste eestlaste tulemused:

22. Margus Hallik 53.01

44. Riivo Roose 58.47

Arbo Rae katkestas.

Naistest eestlasi võistlemas ei ole, esikolmikusse kuulusid Gaelle Barlet (FRA 45:52), Cecilia Thomasson (SWE 45:59) ja Marika Hara (FIN 46:19).

M17 klassis sai Märten Pais 28. koha ajaga 38.19. Võitis Kirill Lepešenko Venemaalt (28:10).