Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >
Postimees 160 Juubeli puhul loe seda lugu tasuta!

Raja ravib vigastust, taas tuli kokku naiste kahepaat

KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Saada vihje
Eesti paarisaeruline neljapaat koosseisus Kaspar Taimsoo, Tõnu Endrekson, Allar Raja ja Andrei Jämsä. | FOTO: Liis Treimann

Maailma sõudetipud kogunevad sel nädalal Vareses, et pidada maha hooaja teine MK-etapp. Vahepeal paatide koosseise muutnud eestlased Itaalias aga võistlustulle ei asu, kuna praegu soovitakse kasutada iga võimalust treenimiseks. Starti asutakse aga järgmisel nädalavahetusel Leedus Trakais peetaval rahvusvahelisel regatil «Merevaigust Aer». Taas kokku istunud Londoni olümpiamängudel osalenud neljapaadi (Andrei Jämsä, Allar Raja, Tõnu Endrekson, Kaspar Taimsoo) koostöö harjutamist on viimasel ajal seganud Raja randmevigastus, kuid Leedus soovitakse kindlasti stardis olla.

Kaisa Pajusalu (vasakul) ja Marliis Reinkort. | FOTO: Fred Killing
Geir Suursild ja Jüri-Mikk Udam. | FOTO: Tairo Lutter / Õhtuleht
Kaur Kuslap (vasakul) ja Sten-Erik Anderson. | FOTO: Mihkel Maripuu

«Otsustasime teha korraliku töötsükli. Oleme küll Varese MK-etapiks kirja pandud, kuid seal ei osale. Leedus on samuti tugev konkurents. Seal on lisaks kohalikele kohal ka lätlased ja poolakad. Ka võistluspaika sõitmisele kuluv aeg on tunduvalt lühem,» põhjendas koondise peatreener Matti Killing, miks Leedus rajale tullakse.

«Neljane on praeguses koosseisus saanud sõita mõnel päeval, kuna Rajat on seganud randmevigastus. Kõiki muid harjutusi on ta saanud kaasa teha. Vahepeal läks tema seis paremaks, kuid siis lõi vigastus uuesti välja. Katsume nüüd trauma paremini välja ravida,» sõnas Killing. «Trennides on hoog olnud normaalne. Täpsema ülevaate saab muidugi võistlustel, kuid kiirused ei ole pahad, pigem head.»

Kahepaadi Kaur Kuslap ja Sten-Erik Anderson ühiseid trenne kirjeldades sõnas peatreener, et minekut võib võrrelda Kuslapi ja Jämsä senise koostööga. Taas on koos kahesesse istunud ka Londoni OMil koos sõitnud Geir Suursild ja Jüri-Mikk Udam, kes stardivad suvel universiaadil.

Kevadel ülikooli lõpetamisele keskendunud Kaisa Pajusalu on nüüdseks taas ühte paati istunud Mariliis Reinkortiga, kes viimased pool aastat harjutas USAs. «Nad lähevad koos universiaadile ja osalevad ka Balti matšil. Reinkort on USAs korralikult harjutanud ja ka Pajusalu seis on kindlam kui mõnel eelneval aastal. Kui need võistlused tulevad hästi välja, siis võib kahene ka MMile välja minna,» rääkis Killing. «Välistada ei saa ka Pajusalu osalemist ühepaadil, kuid praegu on võetud suund kahesele.»

Tagasi üles