Ardo Kreek: Euroopa liigas nelja hulka jõudmine on kindel eesmärk, mitte lihtsalt soov

Eesti meeste võrkpallikoondis alustab nädala pärast Euroopa liiga mängudega, mis on heaks ettevalmistuseks sügisel peetavaks EM-finaalturniiriks. Koondise temporündaja Ardo Kreegi arvates pole tegu lihtsalt kontrollmängudega, vaid meeskond läheb Euroopa liigasse tulemust tegema.

Eesti tegi Euroopa liigas kaks korda kaasa ka eelmise kümnendi keskpaigas, aga siis jäädi oma alagrupis mõlemal juhul viimaseks. Seekord on vastased aga hoopis mängitavamad. «Arvan, et viimast kohta siit nüüd küll ei tule. Kolm vastast (Austria, Taani, Iisrael) on kindlasti sellised, kelle me peaksime ära võitma. Makedoonia ja Poola on ka võidetavad, sest Poola ei tule siia eeldatavasti täiskoondisega. Tuleb vaid ise mees olla ja mehetegusid teha,» ütles Kreek Postimehe videointervjuus.

Eesti eesmärk on jõuda augustis peetavale nelja meeskonna finaalturniirile. Seda pääset püüavad kahe grupi peale kokku 12 koondist. «See on ikka eesmärk, ainult soovist ei piisa. Kõik soovivad seda niikuinii, aga mingid eesmärgid tuleb ju panna,» rääkis Kreek.

Esmalt kohtutakse Pärnus 10. ja 11. juulil Makedooniaga, kelle liider on sarnaselt Kreegile Pariisi Volleys mänginud ohtlik diagonaalründaja Nikola Gjorgiev. 27-aastane ja 195 cm pikkune Gjorgjev valiti lõppenud hooajal Prantsusmaa liiga põhiturniiri kõige väärtuslikumaks mängijaks.

Tagasi üles