Eesti korvpallikoondis alistas universiaadil Hiina ja võib pääseda veerandfinaali

Martin Dorbek.
Martin Dorbek. Foto: Tairo Lutter

Eesti võitis täna Lõuna-Koreas Gwangjus universiaadil Hiinat 71:64, olgugi et viimasel veerandil lasti hiinlastel tugeva vahespurdiga kannule tulla. Kas Eesti pääseb veerandfinaali, selgub homme.

Eesti võitis poolaja 44:31 ning juhtis enne viimast veerandit 61:46. Ent Hiina tegi neljandal veerandil 11:0 spurdi ning Eesti eduseis kahanes 65:63-le. Lõplikku murrangut suudeti siiski vältida ning lõpp kuulus meile skooriga 6:1.

Universiaadil Eesti koondise liidriks kerkinud Maik-Kalev Kotsar tõi 16 punkti, võttis maha 11 lauapalli ja andis viis resultatiivset söötu, Jaan Puidet lisas 12 punkti ja Martin Dorbek 9.

Homme mängib Eesti võõrustaja Lõuna-Koreaga, mängus on ei rohkem ega vähem kui veerandfinaali pääs. Eesti aja järgi algab kohtumine kell 16.30. Homsega alagrupiturniir ka lõpeb.