Eesti korvpallikoondis jõudis universiaadil veerandfinaali

Janari Jõesaar (vasakul).
Janari Jõesaar (vasakul). Foto: Erik Prozes

Eesti korvpallikoondis pidas Lõuna-Koreas Gwangjus toimuva universiaadi alagrupiturniiril viimase vooru kohtumise, mis otsustas pääsu veerandfinaali. Eesti mängis võõrustaja Lõuna-Koreaga ja võitis tasavägise mängu 73:62.

Eesti juhtis enamuse mänguajast ja suurim edu oli teise veerandaja keskel 14 punkti 42:28. Kolmandal veerandajal seis võrdsustus ning korealased pääsesid teisel poolajal mitmel korral ka juhtima. Kuid lõpp kuulus eestlastele. Otsustav veerandaeg Eestile 20:7.

Eesti koondise resultatiivseim oli 19 punktiga Janari Jõesaar, 13 punkti lisas Rait-Riivo Laane.

Veerandfinaalis on eestlaste vastaseks vahest turniiri suurim favoriit Venemaa, kes võitis alagrupis kõik kohtumised.