Postimehe otsepilt: Tallinnas toimunud kõrgetasemelisel rannavõrkpalliturniiril läksid esikohad Eestist välja

Pühapäeval lõppes Tallinna Vanasadamas rahvusvaheline rannavõrkpalliturniir Škoda Masters, millest võtsid lisaks Eesti paaridele osa ka võistlejad piiri tagant. Nii naiste kui meeste turniiril eestlased esikohta koju jätta ei suutnud. 

Meeste turniiri esikohamängus saavutas Venemaa ja Läti ühispaar Oleg Stoyanovski - Ruslans Sorokins  2:0 (13, 13) paremuse Soome esinduse Jyrki Nurminen - Pekka Piippo üle. 3.-4. koha mängus olid Karl Jaani ja Rain Raud 2:0 (19, 12) resultaadiga paremad Maksim Petrovist ja Aleksei Povjakelist. Turniiri korraldaja Rivo Vesiku paariliseks oli Kristo Kollo põlvevigastuse tõttu Karli Allik, vahendab volley.ee.

Naiste turniiril tulid võitjaks leedulannad Ieva Dumbauskaite ja Monika Povilaityte, kes esikohamängus olid 2:0 (18, 19) üle Soome duost Essi Hasu - Anniina Parkkinen. 

Kolmas koht läks Kristel Kiensile ja Anett Hollasele, kes otsustavas kohtumises võitsid 2:1 (-17, 17, 11) Heleene Hollase ja Liisa Soometsa. 

Tulemused:

Mehed

A-alagrupp

Jyrki Nurminen - Pekka Piippo (Soome) vs Karl Jaani - Rain Raud 2:0 (15, 18)

Jyrki Nurminen - Pekka Piippo (Soome) vs Urmas Piik - Rein Tiisaar 2:0 (19, 11)

Karli Allik- Rivo Vesik vs Urmas Piik - Rein Tiisaar 2:1 (18, -16, 15)

Karli Allik- Rivo Vesik vs Karl Jaani - Rain Raud 1:2 (19, -18, -9)

Jyrki Nurminen - Pekka Piippo (Soome) vs Karli Allik- Rivo Vesik 2:0 (16, 16)

Karl Jaani - Rain Raud vs Urmas Piik - Rein Tiisaar 2:0 (12, 18)

B-alagrupp

Oleg Stoyanovski - Ruslans Sorokins (Venemaa/Läti) vs Maksim Petrov - Aleksei Povjakel 2:1 (-20, 9, 9)

Oleg Stoyanovski - Ruslans Sorokins (Venemaa/Läti)  vs Argo Arak - Kaarel Kais 2:0 (12, 14)

Arnas Rumševicius - Lukas Kazdailis (Leedu) vs Maksim Petrov - Aleksei Povjakel 1:2 (-19, 17, -10)

Arnas Rumševicius - Lukas Kazdailis (Leedu) vs Argo Arak - Kaarel Kais 2:0 (23, 29)

Oleg Stoyanovski - Ruslans Sorokins (Venemaa/Läti) vs Arnas Rumševicius - Lukas Kazdailis (Leedu) 2:1 (11, -17, 11)

Maksim Petrov - Aleksei Povjakel vs Argo Arak - Kaarel Kais 2:1 (15, -19, 21)

3.-4. koht

Karl Jaani - Rain Raud vs Maksim Petrov - Aleksei Povjakel  2:0 (19, 12)

Finaal

Oleg Stoyanovski - Ruslans Sorokins (Venemaa/Läti) vs Jyrki Nurminen - Pekka Piippo (Soome) 2:0 (13, 13)

Naised

Ieva Dumbauskaite - Monika Povilaityte (Leedu) vs Kristel Kiens - Anett Hollas 2:0 (13, 17)

Ieva Dumbauskaite - Monika Povilaityte (Leedu) vs Heleene Hollas - Liisa Soomets 2:0 (9, 10)

Essi Hasu - Anniina Parkkinen (Soome) vs Kristel Kiens - Anett Hollas 2:1 (14, -19, 13)

Essi Hasu - Anniina Parkkinen (Soome) vs Heleene Hollas - Liisa Soomets 2:0 (16, 14)

Heleene Hollas - Liisa Soomets vs Kristel Kiens - Anett Hollas 2:0 (20, 17)

Ieva Dumbauskaite - Monika Povilaityte (Leedu) vs Essi Hasu - Anniina Parkkinen (Soome) 2:0 (18, 19) - võistkonnad ei soovinud kaks korda järjest mängida ja seega läks kirja finaalmängu tulemus. 

3.-4. koht

Kristel Kiens - Anett Hollas vs Heleene Hollas - Liisa Soomets 2:1 (-17, 17, 11)

Finaal

Ieva Dumbauskaite - Monika Povilaityte (Leedu) vs Essi Hasu - Anniina Parkkinen (Soome) 2:0 (18, 19)

Tagasi üles