Võrkpallikoondis alistas Euroopa liigas Poola ja jätkab puhaste paberitega

Mariel Gregor

Täna ja homme kohtub Eesti võrkpalli rahvusmeeskond Pärnus peetavatel Euroopa liiga mängudel Poolaga. Tänases kohtumises saadi kindel 3:0 võit, Poola sai geimides vastavalt 17, 19 ja 18 punkti. Eesti resultativseimana tõi Oliver Venno 15 ja Martti Juhkami 14 punkti. Eestil on nüüd A-alagrupis täisedu ehk kolm võitu.

Rünnakuefektiivsuses oli Eesti edukam 54-42 ja vastuvõtul 44-32. Blokis kogus koduvõistkond seitse punkti Poola nelja vastu. Serviässasid lõid eestlased koguni üheksa.

Mängu käik (Eesti - Poola):

Tere õhtust! Pärnu spordihall täitub vaikselt pealtvaatajatega ja Euroopa liiga kohtumiseni Eesti ja Poola vahel on jäänud 40 minutit.

Poola on siin esindatud oma B-koondisega, kuhu kuuluvad enamjaolt noored mängijad, suurem osa koondislastest on 21-24-aastased. Poola parimad mehed teevad kaasa samal ajal kaasa Maailma liigas.

Eesti algkoosseis: Kreek, Aganits, Juhkami, Täht, Toobal, Venno ja libero Rikberg

Mäng algas!

Esimene geim:

1:3

Poola asub 3:0 juhtima, kuni Venno pommlöök esimese punkti Eestile toob.

2:6

Poolakad ründavad hästi esimesest tempost ja suurendavad vahet. Mängu algus pole Eestile väga hästi sujunud.

5:6

Võimas blokipunkt Eestile ning sellele järgneb Kreegi serviäss ning vahe on sulanud.

6:6

Kreegilt veel teinegi äss!

7:8

Esimesele tehnilisele time-outile minnakse Poola eduseisul.

10:10

Meie nurgaründajad teevad skoori - Toobali ja Tähe koostöö toimib hästi, seejärel on Juhkami kord rünnata

13:12

Vennolt kaks serviässa , ent siis läheb serv napilt auti.

15:12

Kreegilt taas võimas blokk!

16:12

Juhkamilt veel üks serviäss, neid on Eesti juba löönud viis! Time-out.

16:12

Eesti on täna servi hästi löönud.

17:12

Eesti võidab pika pallivahetuse, kusjuures koguni kahel korral tuuakse üles väga rasked pallid. Punkti paneb rünnakule Täht.

18:14

Kreek esimesest tempost.

21:14

Kreegi serviseeria järel on Eesti liikumas geimivõidu poole.

22:15

Poolakad saavad ka üle pika aja punkti

25:17

Avageim kindlalt Eestile.

Venno on toonud Eesti resultatiivseimana 6 punkti. Eesti vastuvõtt 31 %, Poolal 26 %. Meie rünnakuprotsent 59 Poola 47 vastu.

Teine geim:

1:3

Poola alustab ka seda geimi veidi paremini, minnes 3:1 juhtima.

7:7

Bednorz eksib servil ja Eesti jõuab punkti kaugusele, seejärel Täht viigistab.

8:7

Toobalilt serviäss ja esimesele tehnilisele time-outile minnakse Eesti eduseisul.

10:12

Romac viib Poola juhtima ja siis eksib Juhkami rünnakul.

10:12

Meeldetuletuseks, et Eesti on võitnud kahel korral Makedooniat, Poola on mõlemas mängus jagu saanud Taanist ja Austriast.

13:12

Eesti on bloki tööle saanud, ilus blokipunkt Kreegilt.

15:13

Eesti võidab taas väga pika geimi! Kõigepealt toob raske palli ära Venno, seejärel hiilgab Rikberg!

16:13

Teiseks tehniliseks time-outiks on Eesti ees 16:13.

17:14

Serviäss Juhkamilt, ent järgmisel servil nurgaründaja eksib.

18:14

Sidemängija Toobal kavaldab vastased ise üle ning toob Eestile 18. punkti.

19:14

Poolakad võtavad aja maha. Senist mäng on Eesti dikteerinud ja hetkel liigutakse teise geimivõidu suunas.

22:17

Taas serviäss, seekord on autoriks Täht.

25:19

Venno löök lõpetab teise geimi ning Eesti juhib 2:0.

Eesti vastuvõtt oli teises geimis 53 %, rünnakuprotsent 52. Poola vastavad numbrid olid 29 ja 31. Juhkami ja Venno tõid selles geimis kumbi 5 punkti.

Kolmas geim:

1:0

Kreek särab taas võimsa ühese blokiga!

5:5

Bednorz lööb ässa ja Poola pääseb 5:4 ette, ent Venno viigistab järgmisest punktist.

7:6

Taas väga pikk pallivahetus, mille lõpetab Juhkami ründelöök.

9:6

Poolakad eksivad rünnakul ja vahe kolm punkti..hetkel on Eesti A-alagrupi teise võidu poole sammumas.

11:7

Vennolt äss ja Poola peatreener võtab taas aja maha.

13:10

Vennolt võimas pommlöök!

15:11

Juhkami teeb taas skoori, tema on täna olnud üks Eesti paremaid rünnakul.

16:12

Teiseks tehniliseks vaheajaks on kodumeeskonna eduseis neli silma.

17:14

Aganits esimesest tempost, seejärel eksib ta aga servil.

20:15

Juhkamilt taas serviäss ja Poola võtab mõtlemisaja.

22:16

Tähelt tugev rünnak ja Eesti on kolme punkti kaugusel mängu võidust!

23:16

Blokipunkt veel Eestile (Aganits).

25:18

Mängule paneb punkti Täht! Eesti võtab kindla 3:0 võidu!

Mängu eel:

Poola on valitsev maailmameister, ent Euroopa liigas mängib nende B-koondis ja parimad mehed teevad kaasa Maailma liigas osalevas A-koondises.

Seni on Poola ja Eesti saanud jagu ühest (ja ainsast) vastasest - Eesti võitis nädal tagasi kahel korral Makedooniat ja Poola oli üle Austriast ning Taanist.

Poola võrkpalli B-koondise peatreener, sel aastal Rzeszovi klubi Asseco Resovia Poola meistriks ja võrkpalli Meistrite liiga finaali viinud Andrzej Kowal pani favoriidikoorma Eesti õlule. «Eesti on alagrupi favoriit, sest teil on hea kombinatsioon kogemusest ja noorusest. Eesti on minu arvates väga tehniline meeskond, kõige esimese mänguelemendina mainiksin head vastuvõttu. Mängijatest tunnen hästi Ardo Kreeki, kes 2009. aastal mõned kuud Resovia klubis mängis. Veel tean sidemängijat, omal ajal samuti Poola liigas mänginud Kert Toobalit,» ütles Kowal intervjuus volley.ee-le.

Eesti ja Poola on varem kohtunud viiel korral, millest Poola võitis esimesed neli. 2008. aastal peetud mäng on läinud aga Eesti võrkpalli ajalukku, kui otsustava võiduga pääses Eesti rahvuskoondis esimest korda EM-finaalturniirile.