Rajale, Jämsäle ja Pajusalule Eesti meistrivõistlustelt kolm kulda

Kaisa Pajusalu. FOTO: PP

Sel nädalavahetusel toimusid Pärnus Eesti sõudmismeistrivõistlused, tuues teiste seas veele ka MM-iks valmistuvad tipud. Enim kuldmedaleid kogusid Allar Raja, Andrei Jämsä ja Kaisa Pajusalu.

Paarisaeru neljapaadil maailmameistrivõistlusteks valmistuvate Raja ja Jämsä kontole kogunes kolm meistrikulda. Koos võideti kodune meistritiitel paarisaeru kahepaadil, mis mõnevõrra üllatuslikult tagati Kaspar Taimsoo ja Tõnu Endreksoni ees koguni 5sekundilise eduga – aegadeks vastavalt 6.25,7 ja 6.30,7. Mõistagi said pärnakad kirkaima autasu saagiks ka oma põhialusel, paarisaeru neljapaadil, kui koos Taimsoo ja Endreksoniga alistati kvartett Geir Suursild, Joosep Laos, Sten-Erik Anderson, Martin Laius, vahendas Eesti Sõudeliidu koduleht.

Lisaks moodustas Raja koos klubikaaslase Andersoniga võiduka duo roolijata kahepaadil.

Andrei Jämsä kolmas kuldmedal pandi talle kaela Pärnu Sõudeklubi kaheksapaadis, mis üle viie aasta taas esikohal troonis. Tulemusega 5.57,1 finišeerunud ja sellega ka tänavused meistrivõistlused lõpetanud pärnakate kaheksapaati kuulusid lisaks Jämsäle Erik Amor, Daniel Liik, Sten Villmann, Markus Ritson, Andreas Lünekund, Jüri Jaanson, Tõnu Endrekson ja roolija Jan Oberacker.

Nende tiitlivõistluste naiste valitsejaks krooniti kolme kullaga taas Kaisa Pajusalu. Kõik pidid pärnulanna paremust tunnistama tema peamises võistlusklassis – ühepaadil, kus ta resultaadiga 8.13,8 edestas lähimat rivaali narvalannat Polina Varšavskajat rohkem kui kümne sekundiga. Aegadeks võeti vastavalt 8.13,8 ja 8.24,1.

Lisaks kindlustas Pajusalu koos tartlanna Marliis Reinkortiga tiitli paarisaeru kahepaadil ning oli edukas ka Pärnu Sõudekeskus Kalevi kaheksapaadis. Pajusalu kõrval andsid kuldmedalisse panuse Kristel Gustavson, Grete Alttoa, Andra Joost, Marite Einland, Eliisa Alliksaar, Helen Tinkus, Koidu Killing ja roolija Kristiina Tinkus.

Prestiižsel meeste ühepaadil läks meistrikuld Viljandisse. Varasemal paaril aastal koondise neljapaadis sõudnud Kaur Kuslapile ei suutnud keegi vastu astuda ning kulla tagas aeg 7.39,2. Järgnesid Geir Suursild 7.46,7ga ning Jüri-Mikk Udam 8.02,4ga.

Tagasi üles
Back