Nimekiri: USA saadab kergejõustiku MMile võimsa koondise

Kümnevõistluses asub Pekingis tiitlikaitsjana starti Ashton Eaton.

FOTO: SCANPIX

USA saadab augusti lõpus Pekingis toimuvale kergejõustiku MMile 130 sportlast, kelle seas on viis Moskva maailmameistrit. Tiitlikaitsjatena asuvad ameeriklastest starti kümnevõistleja Ashton Eaton, 400 m tõkkejooksja LaShawn Merritt, 110 m tõkkejooksja David Oliver, kaugushüppaja Brittney Reese ja 100 m tõkkejooksja Brianna Rollins.

Teemantliiga kaudu on ameeriklastest MMile vabapääsme teeninud Allyson Felix 200 m jooksus, Justin Gatlon 100 m jooksus, Reese Hoffa kuulitõukes, Jenny Simpson 1500 m jooksus, Christian Taylor kolmikhüppes ja Michael Tinsley 400 m tõkkejooksus, kirjutab iaaf.org.

USA koondis Pekingi MMiks:

MEHED

100 m: Trayvon Bromell, Justin Gatlin, Tyson Gay, Mike Rodgers

200 m: Justin Gatlin, Wallace Spearmon, Isiah Young

400 m: LaShawn Merritt, Bryshon Nellum, Vernon Norwood, David Verburg

800 m: Casimir Loxsom, Clayton Murphy, Erik Sowinski

1500 m: Robby Andrews, Matthew Centrowitz, Leo Manzano

5000 m: Ryan Hill, Galen Rupp, Ben True

10000 m: Shadrack Kipchirchir, Hassan Mead, Galen Rupp

Maraton: Ian Burrell, Jeffrey Eggleston, Scott Smith

3000 m takistusjooks: Donn Cabral, Daniel Huling, Evan Jager

110 m tõkkejooks: Ronnie Ash, Aleec Harris, Aries Merritt, David Oliver

400 m tõkkejooks: Kerron Clement, Johnny Dutch, Bershawn Jackson, Michael Tinsley

Kõrgushüpe: JaCorian Duffield, Erik Kynard, Jesse Williams

Teivashüpe: Jacob Blankenship, Sam Kendricks, Brad Walker

Kaugushüpe: Marquis Dendy, Mike Hartfield, Jeff Henderson

Kolmikhüpe: Will Claye, Omar Craddock, Marquis Dendy, Christian Taylor

Kuulitõuge: Christian Cantwell, Jordan Clarke, Reese Hoffa, Joe Kovacs

Kettaheide: Rodney Brown, Jared Schuurmans, Russ Winger

Vasaraheide: Kibwe Johnson, AG Kruger, Conor McCullough

Odavise: Sam Crouser, Riley Dolezal, Sean Furey

Kümnevõistlus: Ashton Eaton, Trey Hardee, Jeremy Taiwo, Zachery Ziemek

50 km käimine: John Nunn

4x100 m: Trayvon Bromell, Justin Gatlin, Tyson Gay, Remontay McClain, Mike Rodgers, Isiah Young

4x400 m: Kyle Clemons, Tony McQuay, LaShawn Merritt, Bryshon Nellum, Vernon Norwood, David Verburg

NAISED

100 m: Tori Bowie, English Gardner, Jasmine Todd

200 m: Allyson Felix, Candyce McGrone, Jenna Prandini, Jeneba Tarmoh

400 m: Allyson Felix, Phyllis Francis, Natasha Hastings

800 m: Brenda Martinez, Alysia Montano, Molly Beckwith-Ludlow

1500 m: Kerri Gallagher, Lauren Johnson, Shannon Rowbury, Jenny Simpson

5000 m: Abbey D’Agostino, Marielle Hall, Nicole Tully

10000 m: Shalane Flanagan, Molly Huddle, Emily Infeld

Maraton: Serena Burla, Esther Erb, Heather Lieberg

3000 m takitusjooks: Emma Coburn, Stephanie Garcia, Colleen Quigley

100 m tõkkejooks: Dawn Harper Nelson, Kendra Harrison, Sharika Nelvis, Brianna Rollins

400 m tõkkejooks: Kori Carter, Shamier Little, Cassandra Tate

Teivashüpe: Sandi Morris, Demi Payne, Jenn Suhr

Kaugushüpe: Tianna Bartoletta, Janay DeLoach, Brittney Reese, Jasmine Todd

Kuulitõuge: Tia Brooks, Michelle Carter, Jeneva Stevens

Kettaheide: Whitney Ashley, Gia Lewis-Smallwood, Shelbi Vaughan

Vasaraheide: Amanda Bingson, Amber Campbell, Deanna Price

Odavise: Brittany Borman, Kara Winger

Seitsmevõistlus: Erica Bougard, Sharon Day-Monroe, Barbara Nwaba

20 km käimine: Miranda Melville, Maria Michta

4x100 m: Tori Bowie, Dezerea Bryant, Allyson Felix, English Gardner, Jenna Prandini, Kaylin Whitney

4x400 m: Jessica Beard, Allyson Felix, Phyllis Francis, Natasha Hastings, Francena McCorory, Sanya Richards-Ross

Tagasi üles