Eesti sai Euroopa liiga poolfinaalis Makedoonialt 0:3 kaotuse

Mariel Gregor

Eesti võrkpalli rahvusmeeskond mängis täna õhtul Poolas Wałbrzychis Euroopa liiga poolfinaalis Makedooniaga. Kui alagrupiturniiril sai Eesti Makedoonia üle kaks kindlat võitu, siis täna tuli eestlastel vastu võtta 0:3 kaotus. Geimides teeniti vastavalt 23, 22 ja 22 punkti. Oliver Venno tõi Eesti poolel 17 punkti, Ardo Kreek lisas 9 silma. Makedoonia liider Jovica Simovski tõi 20 punkti.

Eesti jäi Makedooniale selgelt alla nii rünnakul kui vastuvõtul, kus Makedoonlaste näitaja oli koguni 61 protsenti. Kolmandas geimis oli see lausa 74%! Eesti meeskonna vastuvõtt oli kohtumise lõppedes 48 protsenti. Rünnakul lõid vastsed punktiks 57 protsenti tõstetest, meie 42.

Seega kohtub Eesti homme kell 18 pronksimängus Poolaga.

Mängu käik (Eesti -Makedoonia):

Esimene geim:

Eesti algkoosseis: Kert Toobal, Keith Pupart, Robert Täht, Oliver Venno, Ardo Kreek, Henri Treial ja libero Rait Rikberg.

3:8

Ka Venno rünnak läheb väga palju auti ja esimeseks tehniliseks vaheajaks on Makedoonia viiega juhtimas

8:11

Kreek ja Venno hästi blokis ja punkt Eestile juurde. Väga raskelt on see mäng meie jaoks alanud

10:11

Toobal päästab raske servi ja peatreener Cretu võimas röögatus kostub üle saali - pallivahetuse võidab Eesti ja punkt meile! Time-out.

11:13

Makdeoonlased eksivad servil, ent sama teeb ka Venno. Vahe oleme nüüd tagasi mänginud ja esimene ehmatus on üle läinud.

18:20

Kreek tempost, temporünnakud on täna päris hästi toitnud. Ent siis eksib Venno servil

20:23

Pika pallivahetuse võidavad makedoonlased ja neil nüüd geimivõidust kaks punkti puudu. Cretult taas time-out

8:7

Avageimi statistikat: Venno Eesti parimana viis punkti. Meie vastuvõtt oli 52%, rünnakuprotsent 48. Makdeoonia samad numbrid vastavalt 62 ja 52. Eesti tegi avageimis 7 serviviga..

13:13

Nüüd on Tähelt hea serv ja makdeoonlased vastuvõtuga hädas ja ei suuda rünnakut korralikult üles saada

14:15

Täht lajatab tagantliinist võimsa pommlöögi!

15:19

Nüüd ründavad makedoonlased meie blokist auti ja Cretu on taas sunnitud time-outi võtma

2:0

Statistikat teisest geimist: Venno tõi taas meie parimana viis silma. Meie vastuvõtt 32 %, Makdeoonial 47. Rünnak meil 39%, vastastel 62. Makedoonial on rünnak pärast head vastuvõttu koguni 100%.

5:2

Puparti ühene blokk

7:7

Juhkami rünnak jääb maha,e nt sejärel saavad ka makedoonlased punkti ja seis viigis

10:12

Kuigi Makedoonia rünnak on üles ehitatud vaid kahe mehe peale, siis need kaks saavad oma ülesannetega hästi hakkama..time-out

16:18

Täht Puparti asemele sisse ja kohe ka servima ja punkt meile, ent siis eksib servil

22:25

Nüüd eksib Kreek aga servil ja mäng on läbi. Eesti peab vastu võtma 0:3 kaotuse ja kohtub homses pronksimängus Poolaga.

Teises poolfinaalis läksid vastamisi Poola ja Sloveenia ja B-alagrupi täiseduga võitnud sloveenid korraldajatele sõnaõigust ei andnud, võites mängu kindlalt 3:0. Poola mängib seega homme pronksile ja Sloveenia finaalis.

Kolmanda koha mäng toimub reedel kell 18:00 ja finaal kell 21:00. Võtija teenib koha Maailma liigas. Et Poola A-koondis juba osaleb Maailma liigas, siis nende võidu korral peaks loogika järgi selle pileti saama finaali kaotaja. Seega on võimalik, et Maailma liigasse pääs tagatakse juba ainuüksi finaali jõudmisega. Samas ei ole selle kohta hetkel mingit ametlikku kinnitust.

Koondise koosseis Euroopa liiga finaalturniiril: sidemängijad Andres Toobal, Kert Toobal; temporündajad Andri Aganits, Ardo Kreek ja Henri Treial; nurgaründajad Martti Juhkami, Keith Pupart, Rauno Tamme ja Robert Täht; diagonaalründajad Renee Teppan, Oliver Venno ja libero Rait Rikberg.