E, 3.10.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Nädal kergejõustiku MMini: kas eestlaste medalijada pikeneb?

Vaata kõiki eestlaste kohti MM-idelt!
Madis Kalvet
, spordireporter
Nädal kergejõustiku MMini: kas eestlaste medalijada pikeneb?
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Gerd Kanter Berliini MMil medali võitmist tähistsmas.
Gerd Kanter Berliini MMil medali võitmist tähistsmas. Foto: LIIS TREIMANN/PM/SCANPIX BALTICS

Järgmise nädala laupäeval tehakse Pekingis algust kergejõustiku MMiga ning kaheksandat MMi järjest üritab Eesti jõuda medaliriikide sekka. Eestlaste medaliseeria sai alguse 2001. aasta Edmontoni MMilt, kui Erki Nool sai kümnevõistluses kaela hõbemedali.

Seejärel on MMidelt kaks medalit võitnud odaviskaja Andrus Värnik (2003 Pariisis hõbe ning 2005 Helsingis kuld) ja viiel korral on poodiumil seisnud kettaheitja Gerd Kanter (2005 Helsingis hõbe, 2007 Osakas kuld, 2009 Berliinis pronks, 2011 Daegus hõbe, 2013 Moskvas pronks).

Eesti koondis on kergejõustiku MMidel väljas olnud alates 1993. aastast Stuttgartis. Postimees.ee toob välja kõikide MMidel osalenud Eesti sportlaste kohad ja tulemused.

Eesti koondislaste tulemused kergejõustiku MMidel:

MM Stuttgart´93

7. Valeri Bukrejev (teivashüpe) - 5.75 (kv. 5.65)

12. Indrek Kaseorg (kümnevõistlus) - 7911

24. Marek Kaleta (odavise) - 74.80

28. Marek Helinurm (400 m tõkkejooks) - 50,73

MM Göteborg´95

4. Erki Nool (kümnevõistlus) - 8268

10. Andrei Nazarov (kümnevõistlus) - 8088

11. Indrek Kaseorg (kümnevõistlus) - 8042

12. Valeri Bukrejev (teivashüpe) - 0 (kv. 5.60)

14. Jane Salumäe (maraton) - 2:35.53

17. Virge Naeris (kolmikhüpe) - 13.76

17. Jüri Tamm (vasaraheide) - 72.66

23. Aleksander Tammert (kettaheide) - 58.65

49. Pavel Loskutov (maraton) - 2:33.42

MM Ateena´97

6. Erki Nool (kümnevõistlus) - 8413

11. Indrek Kaseorg (kümnevõistlus) - 8140

12. Aleksander Tammert (kettaheide) - 59.44  (kv 62.18)

48. Pavel Loskutov (maraton) - 2:29.10

 - Jane Salumäe (maraton) - katkestas  

MM Sevilla´99

10. Aleksander Tammert (kettaheide) - 62.29 (kv 63.27)

12. Indrek Kaseorg (kümnevõistlus) - 7851

14. Erki Nool (kümnevõistlus) - 7568

21. Kärt Siilats (kõrgushüpe) - 1.89

29. Eha Rünne (kettaheide) - 56.57

30. Jane Salumäe (maraton) - 2:41.50

46. Urmet Uusorg (800 m) - 1.48,85       

MM Edmonton´01

2. Erki Nool (kümnevõistlus) - 8815

16. Aleksander Tammert (kettaheide) - 61.04

MM Pariis´03

2. Andrus Värnik (odavise) - 85.17 (kv 81.11 )

7. Aleksander Tammert (kettaheide) - 64.50 (kv 63.53)

7. Larissa Netšeporuk (seitsmevõistlus) - 6154

25. Gerd Kanter (kettaheide) - 56.63

47. Jane Salumäe (maraton) - 2:39.36

 - Erki Nool (kümnevõistlus) - katkestas

 - Kristjan Rahnu (kümnevõistlus) – katkestas

MM Helsingi´05

1. Andrus Värnik (odavise) - 87.17 (kv 80.97)

2. Gerd Kanter (kettaheide) - 68.57 (kv 65.76)

4. Aleksander Tammert (kettaheide) - 64.84 (kv 64.02)

6. Kristjan Rahnu (kümnevõistlus) - 8223

12. Mikk Pahapill (kümnevõistlus) - 8003

21. Taavi Peetre (kuulitõuge) - 19.20

26. Moonika Aava (odavise) - 54.24

32. Egle Uljas (400 m) - 52,94

MM Osaka´07

1. Gerd Kanter (kettaheide) - 68.94 (kv 67.45)

8. Aleksander Tammert (kettaheide) - 64.33 (kv 64.41)

16. Andres Raja (kümnevõistlus) - 7794

22. Märt Israel (kettaheide) - 60.23

24. Andrus Värnik (odavise) - 75.96

30. Kaie Kand (seitsmevõistlus) - 5616

33. Marko Jänes (odavise) - 69.65

38. Tarmo Jallai (110 m tõkkejooks) - 14,16

 - Pavel Loskutov (maraton) – katkestas

MM Berliin´09

3. Gerd Kanter (kettaheide) - 66.88 (kv 66.73)

8. Ksenija Balta (kaugushüpe) - 6.62 (kv 6.59)

13. Aleksander Tammert (kettaheide) - 62.24

15. Andres Raja (kümnevõistlus) - 8119 p

15. Taavi Peetre (kuulitõuge) - 19.91 m

16. Mihkel Kukk (odavise) - 78.18 m

17. Anna Iljuštšenko (kõrgushüpe) - 1.89 m

18. Kaie Kand (seitsmevõistlus) - 5760 p

22. Märt Israel (kettaheide) - 59.58 m

26. Moonika Aava (odavise) - 53.86 m

32. Marek Niit (200 m) - 21,21  sek

33. Tiidrek Nurme (1500 m) - 3.43,73

33. Sirkka-Liisa Kivine (kaugushüpe) - 6.10

33. Mikk-Mihkel Arro (kümnevõistlus) - 7528

38. Lauri Leis (kolmikhüpe) - 15.98

 - Tanel Laanmäe (odavise) - 0

 - Mikk Pahapill (kümnevõistlus) - katkestas

MM Daegu’11

2. Gerd Kanter (kettaheide) - 66.95 (kv 63.50)

4. Märt Israel (kettaheide) - 65.20 (kv 64.19)

9. Mikk Pahapill (kümnevõistlus) - 8164

12. Anna Iljuštšenko (kõrgushüpe) - 1.89 (kv 1.95 )

15. Andres Raja (kümnevõistlus) - 7982

21. Maris Mägi (400 m jooks) - 53,27 (eeljooks 52,93)

23. Mihkel Kukk (odavise) - 76.42

26. Grit Šadeiko (seitsmevõistlus) - 5190

29. Marek Niit (200 m jooks) - 20,90

32. Marek Niit (100 m jooks) - 10,53

MM Moskva’13

3. Gerd Kanter (kettaheide) - 65.19 (kv 65.54)

8. Risto Mätas (odavise) - 80.03 (kv 80.18 )

16. Rasmus Mägi (400 m tõkkejooks) - 49,42 (eeljooks 49,63)

16. Anna Iljuštšenko (kõrgushüpe) - 1.88

17. Mikk Pahapill (kümnevõistlus) - 8170

19. Maicel Uibo (kümnevõistlus) - 7850

21. Mari Klaup (seitsmevõistlus) - 5924

24. Liina Laasma (odavise) - 56.93

 - Grit Šadeiko (seitsmevõistlus) - katkestas

Märksõnad
Tagasi üles