Galerii: legendaarsel Vasalemma rajal kihutasid taas rallikrossiautod

Laupäeval sõideti legendaarsel Vasalemma rallikrossirajal taas kord rallikrossi, kui toimus Eesti meistrivõistluste viies etapp. Kõige osalejaterohkemas klassis Super1600/Junior1600 oli rajal 17 autosportlast, nende hulgas ka kaks õrnema soo esindajat Maria Roop ning Laura Rääts.

Kogu päeva näitas head minekut eelmisel aastalgi Vasalemma etapi võitnud Arvo Kask, kes võitis kolmest eelsõidust kaks ning oli ka kiireim poolfinaalis. Kuigi finaalis tuli tal startida mittetöötava siduriga, suutis ta anda konkurentidele kõva lahingu ja võtta etapivõidu. Teise koha saavutas Andre Kurg ning kolmanda Euroopa meistrivõistlustel kaasa võistlev ja nüüd Eesti sarjas taas sõitma tulnud Siim Saluri.

Koos klassiga Super1600 sõitvatest noorsõitjatest saavutas Vasalemma etapil võidu Mihkel Varul, teise koha karika viis Venemaale Pavel Kritševski ja kolmanda koha võitles välja poolfinaalis autoga 360-kraadise õhulennu teinud, kuid siiski vapralt jätkanud Robert Reinsalu.

Tagaveoliste masinate klassis võitlesid kogu päeva sõiduvõitude nimel Rommi Pukk ning Margo Soomets. Neile hingas kuklasse  mitmekordne Eesti meister Kalmer Vaht, kuid tema punase VAZi võimust jäi seekord BMWdele vastu saamiseks väheks. Finaalsõitudesse startis parimalt kohalt küll Soomets, kuid Pukk tegi filigraanse stardi ja võttis puhta sõiduvigadeta sõiduga etapivõidu. Soomets oli teine ning Vaht kolmas.

Kõige võimsamate masinate klassis ehk klassis SuperCar kindlustas kiire ja puhta sõiduga võidu lätlane Janis Baumanis, kes oli teist etappi järjest rajal uue võistlusautoga. Teise koha saavutas eelmise etapi vahele jätnud, kuid Vasalemmas rajale naasnud Otto Täht ja kolmanda Vasalemma etapil esmakordselt rallikrossisarjaga liitunud endine rallimees Renee Pohl.

Eesti meistrivõistlused rallikrossis jätkuvad 12. septembril Elva lähistel Kulbilohu rajal, kus sõidetakse sarja selle hooaja viimane ja mitmekski masinaklassis meistritiitlit otsustav etapp.

Võitjad klasside kaupa

TouringCar

 1. Rommi Pukk
 2. Margo Soomets
 3. Kalmer Vaht

Super1600

 1. Arvo Kask
 2. Andre Kurg
 3. Siim Saluri

Junior1600

 1. Mihkel Varul
 2. Pavel Kritševski
 3. Robert Reinsalu

SuperCar

 1. Janis Baumanis
 2. Otto Täht
 3. Renee Pohl
Tagasi üles