Mullu EMil Mägile kaotanud venelane tõusis MMil poodiumile

Nicholas Bett (vasakult) krooniti maailmameistriks, Kerron Clement jäi esimesena medalita, Jeffery Gibson tuli üle finišijoone kolmandana ja Deniss Kudrjavtsev  teisena.
Nicholas Bett (vasakult) krooniti maailmameistriks, Kerron Clement jäi esimesena medalita, Jeffery Gibson tuli üle finišijoone kolmandana ja Deniss Kudrjavtsev teisena. Foto: SCANPIX

Meeste 400 m tõkkejooksus krooniti Pekingis maailmameistriks keenialane Nicholas Bett, kes jooksis finaalis välja tänavuse hooaja maailma parima tulemuse 47,79. Tänavuse hooaja senine maailma tippmark kuulus ajaga 48,09 ameeriklasele Bershawn Jacksonile.

Hõbemedali võitis venelane Deniss Kudrjavtsev, kes püstitas ajaga 48,05 Venemaa rekordi. Eelmisel aastal Zürichis peetud EMil sai Kudrjavtsev Rasmus Mägi järel kaela pronksmedali.

Pekingis teenis pronksi Bahama jooksja Jeffery Gibson, kes läbis distantsi ajaga 48,17.