Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >

Meistrite liiga loos: PSG kohtub Realiga, Müncheni Bayern läheb vastamisi Arsenaliga

KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Saada vihje
Meistrite liiga karikas. | FOTO: Scanpix

Jalgpalli Meistrite liigas toimus täna uue hooaja alagruppide loosimine. Sellised on tulemused:

A-alagrupp: Pariisi Saint-Germain, Madridi Real, Donetski Šahtar, Malmö

B-alagrupp: PSV Eindhoven, Manchester United, Moskva CSKA, Wolfsburg

C-alagrupp: Lissaboni Benfica, Madridi Atletico, Galatasaray, Astana

D-alagrupp: Torino Juventus, Manchester City, Sevilla, Mönchengladbachi Borussia

E-alagrupp: Barcelona, Leverkuseni Bayer, Roma, Borissovi Bate

F-alagrupp: Müncheni Bayern, Arsenal, Olympiakos, Zagrebi Dinamo

G-alagrupp: Chelsea, Porto, Kiievi Dinamo, Tel Avivi Maccabi

H-alagrupp: Peterburi Zeniit, Valencia, Lyon, Gent

Loosimise käik:

Jalgpalli Meistrite liiga alagruppide loos on õigepea algamas!

Loosimise ülekanne on alanud

Enne loosimist on loomulikult kavas mitmed show-elemendid ja nii vaadatakse esmalt eelmise hooaja tipphetki

Nüüd meenutatakse valitseva meistri Barcelona kunagisi tiitlivõite läbi aegade

Barcelona on Meistrite liiga võitjaks kroonitud viiel korral: aastatel 1992, 2006, 2009, 2011 ja 2015

Nüüd saab laval sõna Barcelona kapten Andres Iniesta

Järgmisena kutsutakse lavale Hispaania legend Andoni Zubizarreta

Samuti tulevad loosimise ajaks lavale UEFA vastutavad ametnikud

Lisaks astuvad rambivalgusesse tänavuse hooaja finaali aukülalised

Loosimine on samuti peagi algamas

Tuletame kiirelt meelde ka tugevusgrupid

1. tugevusgrupp: Barcelona, Londoni Chelsea, Müncheni Bayern, Torino Juventus, Lissaboni Benfica, Pariisi Saint-Germain, Peterburi Zeniit, PSV Eindhoven

2. tugevusgrupp: Madridi Real, Madridi Atletico, FC Porto, Londoni Arsenal, Manchester United, Valencia, Leverkuseni Bayer, Manchester City

3. tugevusgrupp: Donetski Šahtar, Sevilla, Lyoni Olympique, Kiievi Dinamo, Olympiakos, Moskva CSKA, Galatasaray, AS Roma

4. tugevusgrupp: Borissovi Bate, Mönchengladbachi Borussia, Wolfsburg, Zagrebi Dinamo, Tel Avivi Maccabi, Gent, Malmö, Astana.

Nüüd tutvustatakse veel loosimisprotseduuri

Räägitakse üle tugevusgruppide muudatus ehk sel hooajal on esmakordselt moodustatud kõige tugevam grupp tiitlikaitsjast ning seitsme kõige tugevama liiga valitsevatest meistritest.

Nii kuulub esimesse tugevusgruppi mullu Meistrite liiga võitnud Barcelona, Inglismaa meister Chelsea, Saksamaal võitnud Müncheni Bayern, Itaalia meister Juventus, Portugalis võitjaks tulnud Lissaboni Benfica, Prantsusmaal triumfeerinud Pariisi Saint-Germain ja Venemaa meister Peterburi Zeniit.

Kuna kaheksa parema hulka peaks kuuluma ka Hispaania liiga võitja, kelleks on aga Meistrite liiga valitsev meister Barcelona, siis pääses esimesse tugevusgruppi ka Hollandi liiga mullune võitja PSV Eindhoven.

Ülejäänud tugevsgrupid on paika pandud koefitsendi järgi, kus on arvestatud viimase viie eurohooaja tulemusi

Esmalt loositakse laiali kõik esimese tugevusgrupi tiimid, seejärel teise grupi tiimid jne

Nagu ikka, ei loosita ühte alagruppi sama riigi meeskondi

Barcelona loositakse esimesena E-alagruppi

Järgmisena saab oma alagrupi teada Lissaboni Benfica

Benfica läheb C-alagruppi

Kolmandana loositakse alagrupp Müncheni Bayernile, kes läheb F-alagruppi

Londoni Chelsea läheb G-alagruppi

Torino Juventus asub omakorda mängima D-alagrupis

Kolm tugevaima grupi meeskonda on veel loosimata

Peterburi Zeniit loositakse H-alagruppi

PSV Eindhoven läheb B-alagruppi

Nii jääb Pariisi Saint-Germainile A-alagrupp

Enne teise grupi loosimist kutsutakse lavale järgmine aukülaline, kelleks on Juliano Belletti

Teise tugevusgrupi loosimise eel tuletame meelde, et seal mängivad Madridi Real, Madridi Atletico, FC Porto, Londoni Arsenal, Manchester United, Valencia, Leverkuseni Bayer ja Manchester City

Teise tugevusgrupi loosimine on alanud

Madridi Atletico saab esimesena teada oma vastase

Atletico võidakse loosida igasse alagruppi peale E-grupi, kus on nende riigikaaslane Barcelona

Ja Atletico loositakse C-alagruppi, kus neid ootas Lissaboni Benfica

Järgmisena loositakse Arsenal F-alagruppi, kus on ootamas Müncheni Bayern

Manchester United, kes alles eile kindlustas pääsu alagrupiturniirile, asub mängima B-alagrupis koos PSV Eindhoveniga

Järgmisena loositakse Porto G-alagruppi, kus on Chelsea

Nüüd on Madridi Reali kord

Real loositakse A-alagruppi, kus neil tuleb mängida PSG vastu

Valencia läheb H-alagruppi, kus neid ootab Peterburi Zeniit

Manchester City loositakse D-alagruppi Juventuse vastu

Ja Leverkusen läheb E-alagruppi, kus neid ootab Barcelona

Sellega on teise tugevusgrupi loosimine lõppenud

Järgmisena ootab ees kolmanda tugevusgrupi loosimine, seal mängivad Donetski Šahtar, Sevilla, Lyoni Olympique, Kiievi Dinamo, Olympiakos, Moskva CSKA, Galatasaray, AS Roma

Esimesena loositakse kolmandast grupist välja Olympiakos, kes asetub F-alagruppi - seal on juba ootamas Müncheni Bayern ja Arsenal

Moskva CSKA loositakse omakorda B-alagruppi koos PSV Eindhoveni ja ManUga

Sevilla asub mängima grupis D, kus on Juventus ja ManCity

Kiievi Dinamo saab G-alagrupis vastaseks Chelsea ja Porto

Donetski Šahtar loositakse A-alagruppi ja seega ootavad neid ees PSG ja Madridi Real

Galatasaray loositakse C-alagruppi, kus on juba Benfica ja Atletico

Lyon läheb H-alagruppi koos Zeniidi ja Valenciaga

Ja viimasena selgub, et Roma asub E-alagrupis mängima Barcelona ja Leverkuseni vastu

Jäänud on veel viimane tugevusgrupp, kuhu kuuluvad Borissovi Bate, Mönchengladbachi Borussia, Wolfsburg, Zagrebi Dinamo, Tel Avivi Maccabi, Gent, Malmö, Astana.

Kohe-kohe selguvad alagruppide lõplikud koosseisud!

Astana loositakse C-alagruppi

Seega:

C-alagrupp: Lissaboni Benfica, Madridi Atletico, Galatasaray, Astana

Malmö asub mängima A-alagrupis

A-alagrupp: Pariisi Saint-Germain, Madridi Real, Donetski Šahtar, Malmö

Borissovi Bate loositakse omakorda E-gruppi

Niisiis:

E-alagrupp: Barcelona, Leverkuseni Bayer, Roma, Borissovi Bate

Tel Avivi Maccabi saab oma vastased G-alagrupist:

G-alagrupp: Chelsea, Porto, Kiievi Dinamo, Tel Avivi Maccabi

Gent loositakse H-alagruppi

H-alagrupp: Peterburi Zeniit, Valencia, Lyon, Gent

Zagrebi Dinamo läheb F-alagruppi, seega:

F-alagrupp: Müncheni Bayern, Arsenal, Olympiakos, Zagrebi Dinamo

Wolfsburg saab vastased B-grupist, seega:
B-alagrupp: PSV Eindhoven, Manchester United, Moskva CSKA, Wolfsburg

Mönchengladbachi Borussia läheb D-alagruppi ehk:

D-alagrupp: Torino Juventus, Manchester City, Sevilla, Mönchengladbachi Borussia

Seega on kõik alagrupid loositud!

Enne loosimist:

Sel hooajal on esmakordselt moodustatud kõige tugevam grupp tiitlikaitsjast ning seitsme kõige tugevama liiga valitsevatest meistritest. Nii kuulub esimesse tugevusgruppi mullu Meistrite liiga võitnud Barcelona, Inglismaa meister Chelsea, Saksamaal võitnud Müncheni Bayern, Itaalia meister Juventus, Portugalis võitjaks tulnud Lissaboni Benfica, Prantsusmaal triumfeerinud Pariisi Saint-Germain ja Venemaa meister Peterburi Zeniit. Kuna kaheksa parema hulka peaks kuuluma ka Hispaania liiga võitja, kelleks on aga Meistrite liiga valitsev meister Barcelona, siis pääses esimesse tugevusgruppi ka Hollandi liiga mullune võitja PSV Eindhoven.

Ülejäänud kolme grupi moodustamisel on arvesse võetud klubi viimase viie hooaja esitusi eurosarjades ja vastavalt sellele on arvutatud koefitsent. Endiselt kehtib loosimises klausel, et ühe riigi meeskondi samasse alagruppi ei loosita.

Tugevusgrupid:

1. tugevusgrupp: Barcelona, Londoni Chelsea, Müncheni Bayern, Torino Juventus, Lissaboni Benfica, Pariisi Saint-Germain, Peterburi Zeniit, PSV Eindhoven

2. tugevusgrupp: Madridi Real, Madridi Atletico, FC Porto, Londoni Arsenal, Manchester United, Valencia, Leverkuseni Bayer, Manchester City

3. tugevusgrupp: Donetski Šahtar, Sevilla, Lyoni Olympique, Kiievi Dinamo, Olympiakos, Moskva CSKA, Galatasaray, AS Roma

4. tugevusgrupp: Borissovi Bate, Mönchengladbachi Borussia, Wolfsburg, Zagrebi Dinamo, Tel Avivi Maccabi, Gent, Malmö, Astana.

Tagasi üles