Meeste 100 meetri teatejooksu võitis Jamaica, teiseks tulnud USA diskvalifitseeriti

Jamaica teatenelik enne finaali.
Jamaica teatenelik enne finaali. Foto: PHIL NOBLE/REUTERS

Meeste 100 meetri teatejooksu võitis kindlalt Jamaika, kelle võiduajaks oli 37.36.

Sama tulemuse jooksis Jamaika teatenelik välja ka eelmistel Maailmameistrivõistlustel.

Teiseks tuli esialgselt USA teatenelik ajaga 37,77, kes külll peale võistlust diskvalifitseeriti, kuna ameeriklaste viimane teatevahetus toimus ettenähtud alast väljaspool.

Tänu sellele tõusis teiseks kodupubliku ees võistelnud Hiina teatenelik ning kolmandaks esialgu medaliteta jäänud Kanada meeskond.

Finaalis kuulusid Jamaika teatenilikusse Usain Bolt, Nesta Carter, Asafa Powell, Nickel Ashmeade. MM kulla saab endale kaela ka eeljooksus Jamaica meeskonda kuulunud Rasheed Dwyer.