Etiooplannad võtsid 5000 meetri jooksus kolmikvõidu

Naiste 5000 meetri jooksu maailmameister Almaz Ayana (vasakult), pronksmedali saanud Genzebe Dibaba ja viienda kohaga leppima pidanud Mercy Cherono. Foto: SCANPIX

Pekingis jätkuvatel kergejõustiku maailmameistrivõistlustel said naiste 5000 meetri jooksus kolmikvõidu etiooplannad, maailmameistriks krooniti Almaz Ayana.

Viimastel ringidel konkurentidel eest jooksnud Ayana püstitas ühtlasi MMide rekordi ajaga 14.26,83. Teise koha sai lõpuduellis Senbere Teferi ajaga 14.44,07, jättes kolmandaks värske 1500 meetri distantsi maailmameistri Genzebe Dibaba, kes kaotas kaasmaalannale lõpujoonel 0,07 sekundiga.

Esinelikule järgnes koguni neli keenialannat, kellest parim oli Viola Jelagat Kibiwot. Hollandlanna Susan Kuijken sai parima eurooplannana Keenia neliku järel 8. koha.