Eestlased Pekingi MMil – normaalne tase, kuid nappis eneseületusi

Kümnevõistleja Maicel Uibo Pekingi kettaheiteringis. Kettaheide on üks Uibo tugevamaid alasid, ent seekordsel MMil see hästi välja ei tulnud.

FOTO: SCANPIX

Kergejõustiku MMil Pekingis jõudsid eestlastest esikümnesse vaid kaks sportlast: kettaheitja Gerd Kanter ja kümnevõistleja Maicel Uibo. Valdav osa koondisest näitas maailma mõistes keskmist taset ning Eesti kergejõustikul pole häbenemiseks otsest põhjust, kuid samas nappis ilusaid emotsioone pakkuvaid eneseületusi. Paraku on MMil oma maksimumi saavutamata raske kõrgele kohale pürgida. Postimees jagas Eesti koondise sportlased nelja gruppi ja hindas nende sooritust. 

Tellijale

ABSOLUUTNE MAAILMA TIPPTASE

Gerd Kanter (kettaheites 4. koht)

Selles, et 36-aastane Gerd Kanter on maailma absoluutse tipu tasemel sportlane, ei kahtle ilmselt keegi. Samas on raske pidada õnnestunuks võistlust, kus tiitlivõistlustelt kümme medalit võitnud sportlane peab leppima 4. kohaga. Väga suur roll oli kevadest saadik vanameistrit kimbutaval ebameeldival vigastusel, kuid MMi tulemuste tase oli selline, et pronksmedalit pakuti sisuliselt kandikul. Seda endale napsata Kanteril ei õnnestunud.

Tulemus jäi alla eeldatava taseme.

Tagasi üles