Sikora kogus vigastatud laskesuusatajale üle 200 000 krooni

Tomasz Sikora

FOTO: SCANPIX

Poola laskesuusataja Tomasz Sikora kogus maikuus treeningul raskelt viga saanud kaasmaalase Tomasz Dudeki toetuseks üle 200 000 krooni.

36-aastane Sikora võitis 2006. aasta Torino olümpiamängudelt 15 km ühisstardiga sõidust hõbemedali, ent otsustas selle oksjonile panna, et koguda raha 16-aastase Dudeki toetuseks.

Noor laskesuusataja sai maikuus treeningul raskelt vigastada, kui teda tabas lasketiirus kaaslase kuul, mis tungis sportlase ajju. Kuigi õnnetus juhtus maikuus, on Dudek siiani haiglas ja alustab peagi taastusraviga, mis on aga küllaltki kulukas.

Sikora olümpiahõbeda ostis Poola laskesuusakoondise üks peasponsoreid Viessmann, makstes Sikora karjääri tähtsaima autasu eest 55 000 Poola zlotti ehk üle 215 000 Eesti krooni.

«Sain teda isiklikult tänada,» sõnas vigastada saanud sportlase ema Irmina Dudek. «Raha kulub meile kindlasti ära. Tom on siiani haiglas ja ma ei tea, kaua ta ravi kestab, aga kindlasti läheb veel aega. Tom pole veel rääkima hakanud, suhtleme žestide ja silmaliigutuste abil.»

Tagasi üles