Südilt võidelnud Kontaveit ei saanud veel Williamsi jõu vastu

US Openi tenniseturniiril kaotas Anett Kontaveit (WTA 152.) neljandas ringis endisele maailma esireketile, maailma edetabelis praegu 23. kohal olevale Venus Williamsile 6:2, 6:1. Kohtumine kestis 50 minutit. Kontaveit lõi ühe serviässa ja tegi neli topeltviga, Williamsi vastavad numbrid olid neli ja kaks. Esimese servi õnnestumisprotsent oli eestlannal 59% ja Williamsil 60%, äralööke kogunes Kontaveidile 13 ja Williamsile 15. Lihtvigu tegi eestlanna aga 21 Williamsi üheksa vastu. Ameeriklanna realiseeris oma viiest murdepallist neli, Kontaveit sai vaid ühe murdepalli mängu viimases geimis, kuid ei suutnud seda ära kasutada.

Mängu käik (Kontaveit - Williams):

Peaväljaku esimeses kohtumises on lõppenud esimene sett. Tiitlikaitsja Cilic võitis Chardy vastu avaseti 6:3

Chardy võidab teise seti 6:2. Seega on eeldada, et kohtumine venib pikaks ja Kontaveiti veel niipea väljakule oodata ei ole

Cilic võidab kolmanda seti kiires 7:6, kiires lõppmängus jäi tiitlikaitsja peale 7:2

Cilic võidab neljanda seti 6:1. Sellega pääseb tiitlikaitsja veerandfinaali!

Järgmisena tulevad nüüd väljakule Anett Kontaveit ja Venus Williams!

1:1

Kontaveidilt hea serv ning eestlanna ei annagi kogenud Williamsile enda esimesel servigeimil ühtegi punkti

2:6

Williams murrab Kontaveidi servigeimi ja võidab esimese seti!

Williams lõi avasetis kolm ässa eestlanna ühe vastu, äralööke kogunes ameeriklannal 9 ja Kontaveidil 7. Lihtvigu tegi Kontaveit 12 ja Williams täpselt poole vähem.

TEINE SETT

0:1

Williams pääseb hea servi toel teise seti avageimis 30:15 ette. Avasetis ei kaotanud ameeriklanna esimeselt servilt ainsatki punkti ja Williams võidab ka nüüd oma servigeimi kindlalt.

Kontaveit lööb ilusa eestkäekrossi punktiks ja pääseb oma servile 30:15 juhtima.

0:2

Kontaveit on sunnitud teisel servil riskima ja seetõttu lipsab sisse kaks topeltviga järjest, 30:40 ning Williamsil taas murdepall. Avasetis realiseeris ta neid kolmest kaks ja realiseerib nüüd Kontaveidi eksimuse tõttu ka neljanda. Servimurre Williamsile.

Williams pääseb taas hea servi toel 30:0 ette, kuid Kontaveit vastab veel ühe hea eestkäelöögiga. 30:15.

Eestlanna võitleb visalt, kuid Williamsi löögid on võimsad ja Kontaveidi eestkäsi maandub võrgus, 40:15 ja kaks geimpalli.

0:3

Esimese geimpalli suudab Kontaveit päästa, teist mitte.

Williamsi eestkäsi maandub joone kõrval, seejärel lööb Kontaveit auti. Pikkade punktide mängimisel ei suuda eestlanna Williamsi jõu vastu lihtsalt veel saada, 0:30. Eurospordi kommentaatorid kiidavad samal ajal Kontaveidi liikumist ja tagantkäelööki.

0:4

Kontaveit eksib ja kaotab oma servigeimi nulliga

Kontaveit üritab Williamsi servi rünnata, ent lööb võrku, 30:0.

Kontaveidi eestkäsi läheb külje pealt napilt välja.

0:5

Williamsile veel üks geimivõit, ameeriklanna on nüüd edasipääsust ühe geimi kaugusel.

Kontaveit näitab jälle väikest sähvatust, lüües palli punktiks. Eestlanna on läinud 40:0 ette.

1:5

Kontaveit võidab oma servigeimi nulliga!

Kontaveidi heale mängule vastab Williams sama hea möödalöögiga, mille Kontaveit lööb võrku. Veel üks punkt ameeriklannale ja seis on 30:15.

Pikk ja ilus punkt, mida Kontaveit suudab domineerida ja sundida Williamsi lõpuks eksima, 30:30.

Kontaveit lööb tõrje punktiks ja saab matši esimese murdepalli!

Eestkäsi lendab aga pikaks, mäng tasa.

Veel üks tõrjeeksimus eestlannalt, Williamsil on esimene matšpall.

Kontaveidi tagantkäsi lendab külje pealt auti, mäng läbi!

1:6

Williams võidab teise seti ja kogu mängu!

Matš lõppeb seega seisuga 6:2, 6:1 Williamsile, kestes 50 minutit.

Kontaveidi ja kahekordse US Openi võitja Williamsi duell leiab aset võistluste peaareenil Arthur Ashe Stadium’il. Kontaveidi ja Williamsi kohtumine on kavas selle väljaku teise matšina.

Esimene kohtumine sellel areenil algab Eesti aja järgi kell 18.00, kui väljakule tulevad Marin Cilic ja Jeremy Chardy, kes peavad ära meeste neljanda ringi kohtumise.

Kolmanda kohtumisena on Arthur Ashe nime kandaval areenil täna kavas Serena Williamsi (WTA 1.) ja Madison Keysi (WTA 19.) duell. Selle mängu võitja läheb veerandfinaalis omakorda vastamisi Kontaveidi ja Venus Williamsi kohtumise võitjaga.

Kontaveit ja Venus Williams ei ole omavahel varasemalt kohtunud. Kui 35-aastane Williams on US Openi võitnud 2000. ja 2001. aastal, siis 19-aastane Kontaveit on käimasoleval turniiril teeninud oma kolm esimest võitu suure slämmi turniiri põhiturniiril.

Postimees.ee toob Kontaveidi ja Williamsi kohtumise käigu lugejateni.