Pärnu kahe silla jooksul valitsesid Tiidrek Nurme ja Jelena Prokopcuka

Tiidrek Nurme
Tiidrek Nurme Foto: Mihkel Maripuu

Täna Pärnus toimunud 15. Jüri Jaansoni kahe silla jooksu võitsid Tiidrek Nurme ja lätlanna Jelena Prokopcuka. Linnajooksude sarja liider keenialane Ibrahim Mukunga piirdus neljanda kohaga.

Jooks algas Tiidrek Nurme vedamisel. Kohe eraldus teistest kuueliikmeline juhtgrupp, kuhu lisaks Nurmele kuulusid keenialane Ibrahim Mukunga, Priit Aus, Roman Fosti, venelane Aleksei Sokolov ja Sergei Tšerepannikov. Kui joostud oli 17 minutit, jäid grupist maha viimasel kahel aastal kahe silla jooksu valitsenud Mukunga ja Sokolov.

Tempot tegid kordamööda Roman Fosti, Tiidrek Nurme ning 3000 meetri takistusjooksu Eesti meister Priit Aus. 25 minuti jooksu järel ehk 1,5 kilomeetrit enne lõppu pudenes grupist Priit Aus. Ees jooksid kolmekesi Nurme, Fosti ja Tšerepannikov.

Asjad pandi paika viimasel kilomeetril, kus Tiidrek Nurme tõstis tempot ja suutis Roman Fosti ees edumaa saada, mis üha kasvas. Fostist omakorda jäi maha Tšerepannikov. Tiidrek Nurme võitis jooksu ajaga 30.09. Roman Fosti lõpetas teisena, kaotades võitjale 6 sekundiga. Kolmanda koha sai Sergei Tšerepannikov 30.24-ga. Keenialane Ibrahim Mukunga pidi leppima 4. kohaga, tema lõpuaeg 30.47 ja Priit Aus 5. kohaga, aeg 30.50.

«Lõpp oli mul parem. Kumbki meist ei olnud tippvormis, sest mina valmistun maratoniks ja Fosti alles jooksis maratoni,» ütles vahetult pärast finišit Tiidrek Nurme. «Tiidrek õppis eelmise aasta vigadest, alustades spurti varakult. Mul oli maraton veel jalgades,» sõnas Roman Fosti.

Naistest võitis jooksu teist aastast järjest lätlanna Jelena Prokopcuka, saades üldarvestuses 19. koha ajaga 33.33. Teise naisena finišeeris Jekaterina Patjuk (TÜASK) 34.06-ga. Kolmanda naisena lõpetas venelanna Natalja Sokolova 35.24-ga. Neljandana finišeeris linnajooksude sarja liider Kaisa Kukk (Treeningpartner) ajaga 36.39.