Indrek Mägi lisas oma kontole ka Läti meistritiitli

Postimees Sport
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Indrek Mägi.
Indrek Mägi. Foto: Jānis Pastars

Meie lõunanaabrite motokrossi meistrivõistluste suur finaal, kus jagati topeltpunkte, sõideti tänavu Cesises. MX2 klassi meistritiitlit läks jahtima kõik eelmised etapid võitnud Mägi Racing esisõitja Indrek Mägi, kes oli enne finaaletappi sarja kindel liider, kuid kuna viimasel etapil olid topeltpunktid, siis midagi veel kindlat ei olnud ja sõidud tuli edukalt lõpetada. Lõpuks lisaski Mägi enda kontosse Läti meistritiitli.

Kvalifikatsioonis, kus vahed sõitjate vahel olid väga väikesed, näitas Mägi viiendat aega. Sõitudes säilitas Mägi külma närvi ja suutis need kindlalt võita ning noormees võitis nii etapi kui ka esmakordselt Läti meistritiitli. 225 punkti kogunud eestlasele järgnesid hooaja kokkuvõttes kiired lätlased Karlis Sabulis (189 p) ja Davis Livs (166 p).

«Nädalavahetus õnnestus suurepäraselt. Suutsin Läti meistrivõistlustel teha ideaalse seeria ehk siis neljast neli etapivõitu, millega kindlustasingi Kawasaki jaoks Läti MX2 klassi meistritiitli. Kuna viimasel etapil olid reeglite järgi topeltpuntkid, siis tuli väga kindlat sõitu teha. Sõidud ise kulgesid plaanipäraselt, esimene sõit sain stardist teisena minema ning mõne ringiga tõusin liidriks ja võtsin kindla võidu. Teine sõit möödus sarnaselt esimesele, kus mõne ringiga suutsin esimeseks tõusta ja päeva kindlalt võita. Tunne on väga hea, kuna olen olnud Balti meister, mitmekordne Eesti meister, kuid Läti tiitel oli veel puudu. Nüüd saime selle ka kätte. Ma tahaks tänada kõiki enda toetajaid ja inimesi tänu kellele see kõik võimalikuks sai. Kõige suurem tänu läheb isale, kes minuga seda teekonda aastaid jaganud. Kawasaki mootorratastega moodustasime suurepärase meeskonna,» võttis oma eduka nädalavahetuse kokku Mägi, kes plaanib Tihemetsas toimuval Eesti meistrivõistluste viimasel etappil startida nii MX1 kui MX2 masinaklassis.

Tagasi üles