Vägevalt võidelnud Eesti korvpallikoondis sai Leedult ülivalusa kaotuse

Korvpalli Euroopa meistrivõistlustel sai täna valusa kaotuse Eesti koondis, kui D-alagrupi kohtumises jäädi 62:64 alla Leedule.

Kui kohtumise avapoolaja võitis Leedu seitsme silmaga, siis viimasele veerandajale läks juba kahepunktilises eduseisus Eesti. Viimasel veerandajal oligi Eesti domineerivamaks pooleks, kuid viimastel minutitel ei suudetud palli korvi saata ja Leedu jõudis 28 sekundit enne matši lõppu 62:62 viigini, kui palli saatis korvi Mindaugas Kuzminskas.

Seejärel kaotas Eesti rünnakul palli Siim-Sander Vene ja vasturünnakul viskas leedulaste võidukorvi Jonas Maciulis. Eestil jäi veel kaks sekundit aega, kuid Gregor Arbeti kaugvise läks kindlalt mööda.

Eesti – Leedu 62:64

Eesti: Talts 20, Veideman 10, Kurbas 9, Kangur 9, Sokk 6, Arbet 4, Vene 4.

Leedu: Maciulis 15, Kavaliauskas 14, Seibutis 11, Kalnietis 8, Kuzminskas 8, Jankunas 4, Javtokas 2, Sabonis 2.

D-alagrupi tabelises enne viimast vooru: 1. Leedu 3 võitu/1 kaotus, 2. Tšehhi 3/1, 3. Belgia 2/2, 4. Läti 2/2, 5. Eesti 1/3, 6. Ukraina 1/3.

Viimase vooru mängud: Eesti – Läti, Leedu – Tšehhi, Belgia – Ukraina.

Mängu käik (Eesti - Leedu):

Mäng on õige pea algamas. Saalis käib Eesti ja Leedu fännide vahel võimas võidulaulmine.

Eesti fännid jäävad arvuliselt küll leedukatele suurelt alla ja Eesti mängijate tutvustamise ajal on kuulda vaid leedukate vilekoori.

Mäng algas!

Eesti algkoosseis: S. Sokk, Veideman, Arbet, Toome, Talts

0:0

Leedul ei tee täna kaasa keskmängija Jonas Valanciunas, tema asemel alustas Robertas Javtokas. Lisaks temale on väljakul Kalnietsi, Seibutis, Maciulis ja Jankunas.

2:0

Talts viib Eesti juhtima!

2:2

Leedu rünnakul teeb Talts aga korvi all viskel vea Jankunase vastu, kes tabab mõlemad vabavisked

2:4

Maciulis viib Leedu juhtima

4:4

Taltsi kord vabaviskejoonele minna ja Eesti korvialune jõud tabab samuti mõlemad visked

4:4

Pole need leedulased sugugi nii raudsete närvidega - ka nende rünnakutes on esimestel minutitel palju rabedust. Time-out.

6:10

Kalnietis teeb kaks pluss üks, vabavise samuti sees. Kangur tuleb Toome asemel mängu

8:10

Kangur teeb skoori

11:10

Veideman tabab kolmese ja Eesti fännisektor on hullumas

11:12

Vene samuti mängu. Sebutis teenib Veidemani vastu vabavisked, ent esimesel eksib. Teise tabab.

15:18

Veideman sai viimases olukorras veidike viga ja läks platsilt otsejoones pingile.

15:20

Taas on Maciulisel võimalus vabavisetst skoori kasvatada, mida ta ka teeb

15:20

Kangur saab veel veerandaja viimasel sekundil kolmest proovida, ent pall keerab rõngast välja ja avaveernadi võidab Leedu viie punktiga.

15:20

Teine veerandaeg:

15:20

Leedu kaitse lubab Eestil üllatavalt vabalt tegutseda - üks ühe vastu olukordades teravalt korvi alla murdmine pole seni olnud meie mängijatele ületamatuks probleemiks.

17:20

Kurbas murrab korvi alla ja teenib vea ning tabab seejärel mõlemad vabavisked

17:20

Leedu kaitse jätab Eestil palju võimalusi ka kolmeste viskamiseks, kuid seni pole neid olukordi suudetud piisavalt hästi kasutada.

26:24

Seni ei näita eestlased küll mingit aukartust Leedu vastu ja leedulased eksivad üsna palju rünnakul.

28:24

Talts!

28:24

Time-out, poolaja lõpuni 5.38.

28:24

Leedu mängib rünnakul väga nürilt, teravuste asemel loodetakse lihtsalt visetele. See on vesi meie vesklile.

29:24

Veideman võtab julgelt ette ja teenib vabavisked, tabab kahest ühe

29:26

Dorbek teeb oma teise vea ja Seibutis läheb vabaviskejoonele, tabab mõlemad visked

29:26

Toome kolmas viga on suur ohumärk. Tsentrite osas meil suurt valikut pole.

31:26

Arbet teeb skoori

31:29

Kuzminskas tabab kauge kolmese

31:31

Javtokas keerab korvi alt Toome vastu ära ja toob kaks punkti. Time-out, poolaja lõpuni 2.49.

31:31

Kui Sten Sokk istus pingil, muutus Eesti rünnak hetkega väga rabedaks.

31:34

Maciulis saab üsna vabalt kolmest visata ja mõistagi tabab

31:34

Leedu kaitse on muutunud märksa agressiivsemaks ja Eestil on kohe suuri raskusi.

31:38

Poolaja lõpus hakkas Leedu harutama Eesti kaitset kate-kattes rünnaku abil ja tänu sellele tekkis neil kergemini visekekohti ja läbimineku võimalusi.

31:38

Avapoolajal oli Eesti resultatiivseim 11 punktiga Talts, Veideman lisas 8 silma.

31:38

Algas teine poolaeg.

31:39

Toome teeb oma neljanda vea ja Seibutis tabab kahest vabaviskest ühe.

31:39

Eesti on meeskondlikud vead juba 1,5 minutiga täis teinud.

31:41

Seibutis taas vabaviskejoonel, nüüd läheb kahest kaks.

31:41

Leedu mängijate oskused, tase ja suurte mängude kogemus, pääsevad üha rohkem maksuvusele.

34:41

Jankunas paneb kaks vabaviset mööda ja Talts paneb vasturünnakul 2+1.

39:43

Vene viskab mööda, aga saab ründelauast palli ja toob kaks punkti juurde!

39:43

Leedu loobus esimese poolajal lõpus edu toonud mängust ja Eesti on tänu sellele saanud mängu tagasi.

39:45

Seibutis lastakse korvi alla.

41:45

Veideman murrab julgelt korvi alla ja teenib vabavisked. Kahest kaks.

41:45

Leedulaste leeris on ütlemist - Seibutis karjus kaitses rängalt eksinud Kuzminskase peale. Näod olid vihased.

41:45

Toome teeb rünnakul kattevea ja see on talle kahjuks viies...

41:47

Kavaliauskas meelitab Taltsilt vea välja, kahest vabaviskest tabab kaks.

48:47

Sokk leiab Kurbase ja kaks punkti tuleb koos veaga! Eesti juhib!

49:47

Vabavise ka otsa.

49:49

Kavaliauskas taas vabavisetel ja taas kahest kaks.

49:49

Tulgu mis tuleb, Eesti on selles mängus igatahes vägevalt võidelnud.

51:49

Sokk teenib vabavisked ja kaks punkti on olemas.

51:49

Kolmas veerandaeg läbi, kõik Eesti fännid on püsti tõusnud.

51:49

Taltsilt Eestile 17 punkti, Veideman on lisanud 10 silma. Leedulastele on Maciulis toonud 12 punkti.

55:49

Tiit Sokk on korduvalt rühutanud, et Eesti võidab mänge, kus vastaste skoor jääb kindlasti alla 70 punkti. Täna Leedu vastu on selleks olemas kõik võimalused.

55:54

Talts teeb oma neljanda vea, Maciulis kahest vabakast üks.

58:54

Taltsilt veel üks ulmekolmene!

58:54

Mängu lõpuni 5 minutit ja Eesti juhib Leedu vastu neljaga, päris ulme...

58:54

Leedu mängijatesse on pugenud ebakindlus ja see on selgelt tunda. Aga nüüd algavad meie jaoks kõige raskemad minutid.

60:54

Kangur teeb Euroliiga liigutuse ja kaks punkti taas juures!

60:54

Vene teeb samuti oma neljanda vea.

60:55

Kuzminskas paneb kahest vabaviskest ühe sisse.

62:55

Sten Sokk leiab korvi alt Kanguri ja meie kapten teenib vabavisked. Kahest kaks!

62:55

Talts saab viienda vea.

62:56

Seibutis tabab kahest vabaviskest taas vaid ühe.

62:56

3.46 lõpuni.

62:58

Kavaliauskaselt korv koos veaga, vabavise mööda.

62:58

Peamine on see, et Eesti mäng ei muutuks nüüd ümmarguseks.

62:60

Arbet teeb halva vea ja ka tal on neid nüüd koos neli. Kavaliauskas taas vabaviskejoonel ja nüüd tuleb kahest kaks.

62:60

2.13 lõpuni.

62:60

1.03 lõpuni ja Eesti on endiselt ees, lisaks on ka pall meie käes.

62:60

Vene viskab mööda.

62:62

Kuzminskas upitab palli sisse. Valus... 28 sek lõpuni.

62:64

Eesti kaotab palli ja Maciulis viib 2,4 sekundit enne lõppu Leedu juhtima.

62:64

Leedul on tehtud ainult kaks viga ja nii on Eestil väga raske normaalsele viskele jõuda.

62:64

Arbeti vise läheb mööda ja Eestile ülivalus kaotus.

Mängu eel:

Eesti korvpallikoondis alustas EMi kahe kaotusega, kui esmalt kaotati 57:80 Tšehhile ja seejärel 55:84 Belgiale. Esmaspäeva õhtul sai Eesti kirja esimese võidu, kui 78:71 Ukraina.

Eesti resultatiivsemad on seni olnud Gregor Arbet (keskmiselt 12,7 punkti), Siim-Sander Vene (11,7) ja Rain Veideman (11,3).

Leedu alustas turniiri 69:68 võiduga Ukraina üle, seejärel alistati 68:49 Läti ning viimati kaotati 74:76. Leedu resultatiivseim on seni olnud Jonas Valanciunas 19,7 punkti ja 10,0 lauapalliga. Täna Valanciunas Eesti vastu aga väljakule ei jookse. «Jonas täna ei mängi, tal on gripilaadsed sümptomid ja palavik,» ütles Leedu pressiesindaja Linas Kunigelis pärast treeningut ajakirjanikele. Valanciunast on seni toetanud Paulius Jankunas 14,0 ja Jonas Maciulis 9,3 silmaga.

D-alagrupi tabeliseis enne tänaseid mänge: 1. Tšehhi 2 võitu/1 kaotus, 2. Belgia 2/1, 3. Leedu 2/1, 4. Läti 2/1, 5. Eesti 1/2, 6. Ukraina 0/3.

Eesti ja Leedu kohtumine algab täna kell 21.30. Postimees.ee toob kohtumise käigu lugejateni.