Ära maga olümpiat maha!
Vaata Olümpiastuudiot Kanal 2 eetris E-R kell 20.00, L-P kell 19.30

Läti peatreener Bagatskis: see nädal oli tõeline korvpallipidu

Ainars Bagatskis.

FOTO: Tairo Lutter

Kuigi Läti korvpallikoondis jäi EM-finaalturniiril ellujäämismängus Eesti vastu esimesel poolajal suurelt taha, suudeti siiski tänu ägedale võitlusele põhjanaaber alistada. Läti peatreener Ainars Bagatskis pidaski kõige tähtsamaks oma mängijate võimet endast kõik anda. «Polnud ühtegi kindlat põhjust, miks me võitsime. Ütlesin meestele, et peame võitlema kaitses ja ründes nii hästi, et meil tekiks hea võimalus, kas pall kätte saada või rünnakul skoorida. Võti oli väikestes asjades,» rääkis ta.

Lisaks tähtsale võidule oli Bagatskisel hea meel, et ta suutis turniiri käiku ette näha. «Ütlesin mõnda aega tagasi mõlema riigi ajakirjanikele, et Eesti ja Läti mäng on selles grupis ilmselt võtmetähtsusega. Naljakas, aga mul oligi õigus! Tahan tänada Eestit ja ka Leedut väga korraliku korvpallielamuse pärast, see nädal oli tõeline korvpallipidu. Pärast mängu olid meie riietusruumis Läti president, peaminister ja parlamendispiiker, meile oli see mäng väga tähtis.»

Mis juhtus avapoolajal, kui Läti jäi mitmel korral 15 punktiga taha ja kaotas lõpuks esimesed 20 minutit 33:44? «Olime väga pehmed ja unustasime ära selle, mida me kõige paremini oskame – korvpalli mängimise! Mingil hetkel saime emotsioonid kontrolli alla ja suutsime rohkem võidelda. Tundus, et olime eestlastest pisut värskemad, eriti teisel poolajal. Võib-olla oli põhjus selles, et mängisime kolmapäeval Eestist kolm tundi varem ja saime seega rohkem puhata,» selgitas Bagatskis.

Ära maga olümpiat maha!
Vaata Olümpiastuudiot Kanal 2 eetris E-R kell 20.00, L-P kell 19.30
Ülekanded Uudised Ajakava
Tagasi üles