Kes võtab kelle koha?

Ilja Antonov (nr. 16).

FOTO: Sander Ilvest

JALGPALL. Eesti jalgpallikoondis tõmbab reedel ja esmaspäeval mängudega Inglismaa ja Šveitsi vastu käesolevale EM-valiktsüklile joone alla. Viimastes mängudes on meil platsil-pingil olnud üks Euroopa kõrgema keskmise vanusega koosseise, seega – kellega minnakse vastu 11 kuu pärast algavatele järgmistele valikmängudele?

Tellijale Tellijale

38-aastase Sergei Pareiko koondisest välja jätmine tõstatas nii mehe enda kui ka fännide jaoks väiksemat sorti emotsioonidetormi, kuid pikaajaline esiväravavaht ei jää kaua ja edukalt koondisesärki kandnud põlvkonna seas kindlasti lähituleviku viimaseks taandujaks. Nii näiteks jättis peatreener Magnus Pehrsson seekordsest valikust välja ka 99 korda koondist esindanud 31-aastase Dmitri Kruglovi ja ehkki universaalne mängumees saab oma sajanda koondisemängu kindlasti veel kirja, ei pruugigi ta enam põhitegijate ringi mahtuda.

Inglismaale sõitnud 23 mehest on koguni 11 – Mihkel Aksalu, Pavel Londak, Ragnar Klavan, Enar Jääger, Joel Lindpere, Konstantin Vassiljev, Ats Purje, Ingemar Teever, Alo Bärengrub, Gert Kams ja Aleksandr Dmitrijev – 30-aastased või vanemad. 

Tagasi üles