Noor Eesti jalgpallur on lähedal Rootsi meistritiitlile

Andreas Vaikla

FOTO: jalgpall.ee

Eesti jalgpallurid võivad tänavu vallutada kaheksanda välisriigi, kui Andreas Vaikla IFK Norrköpingu ridades Rootsi meistriks kroonitakse, kirjutab Soccernet.ee.

Liidrikohta hoidva Norrköpingu tiitlilootused on pärast tänast kõndimas õhukesel jääl: 1:3 allajäämine Elfsborgile tähendab, et 28. vooru järel jääb Norrköping koos Stockholmi AIK-ga 60 punktiga tabeli tippu jagama ja vaid punkti kaugusel on Göteborg.

Rootsis vaadatakse võrdsete punktide korral väravate vahet ning selles on eestlase leivaisa AIK-st minimaalselt parem. Norrköpingu meeste õnneks kohtuvad nemad järgmises voorus juba välja langenud Halmstadiga ning AIK ja Göteborg omavahel, kuid asi läheb igal juhul viimase vooruni, kui Norrköping külastab praegu ka Meistrite liigas mängivat Malmöt.

Suvel Rootsi klubiga liitunud 18-aastane Vaikla ei ole esindusmeeskonna eest küll väljakul käinud, kuid oli enne U-19 koondise eest vigastada saamist kindel teine number, kuuludes üheksas mängus meeskonna pingile. 

Eestlased on seni meistriks kroonitud Soomes (Sergei Terehhov, Ats Purje, Pille Raadik), Ungaris (Tarmo Kink, Igor Morozov, Inna Zlidnis), Poolas (Sergei Pareiko, Henrik Ojamaa), Taanis (Urmas Rooba), Bulgaarias (Joel Lindpere), Leedus (Taavi Rähn) ja Hollandis (Ragnar Klavan). Tänavu võib selle nimekirjaga liituda ka Soome kõrgliigat juhtiv Mihkel Aksalu.

Tagasi üles