Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >
Postimees 160 Juubeli puhul loe seda lugu tasuta!

Kes on kes ehk Tutvu tänavuste jalgpallimeistritega

KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Saada vihje
FC Flora mängijad tänavust tiitlivõitu tähistamas. | FOTO: Sander Ilvest

Tänavu Eesti jalgpallimeistriks kroonitud FC Flora ridades said võidutantsu lüüa juba mõned kogenud mängumehed, kuid paljud suuri tegusid teinud noormängijad on laiemale üldsusele veel tundmatud suurused.

Postimehele tuli appi florakate abitreener Jürgen Henn, kes rääkis lähemalt, milline mängija on Enar Jäägeri koha üle võtnud 20-aastane Madis Vihmann ja tiitli toonud värava löönud 20-aastane Joseph Saliste. Lisaks selgitasime välja, kes on meeskonna liidrid ja millist hüüdnime keegi kannab.

Jürgen Hennu iseloomustused hooaja võidukalt lõpetanud mängijatele, kes käisid hooaja jooksul väljakul vähemalt ühes kohtumises:

Mihkel Ainsalu (Ain) – 19-aastane, poolkaitsja

Esimest aastat klubis, kuid kahjuks ei leidnud vigastuste tõttu hooaja jooksul head rütmi. Treeeneri jaoks on ta tõeline pärl. Kui talle midagi öelda, siis ta isegi ei vasta, vaid lihtsalt läheb ja teeb asja ära. Väliselt hästi rahulik, kuid väga mõnus inimene, keda on riietusruumis vaja.

Rauno Alliku (Vallo, Vald) – 25, ründaja

Hüüdnime on saanud korvpallur Vallo Allingu järgi. Lisaks nimede sarnasusele kuulub ta koos Maidu, Kamsi ja Froliga korvpallihuviliste sekka. Ründaja kohta väga töökas mängija. Treeneritena on meie roll mängus ära tunda, et ta on nüüd väsinud, kuna ta suudab end täitsa sodiks joosta. Treenerile on Vallo hea tööriist väljakul.

Kevin Aloe (Al) – 20, kaitsja

Ta ei ole seni päris põhiraskust kandnud, kuid tuleb aru saada, et äärekaitses on tal ees koondise valikus olevad mängijad. Vajalikes olukordades on ta oma taseme välja mänginud. Al on iseloomult selline mängija, kes tuleb igasse trenni isu ja tahtmisega. Annab alati endast kõik. Olen kindel, et samasugust suhtumist edasi näidates tema areng jätkub.

Nikita Baranov (Niki) – 23, kaitsja

Nikita Baranov. Foto: Heiki Laan (Must Kõu fotostuudio). | FOTO: Heiki Laan (Must Kõu fotostuudio)

Tehnilise pagasi poolest tõenäoliselt üks esindusmeeskonna paremaid mehi. Palliga väga enesekindel, just sellist meest ongi meie mänguplaani juures kaitseliini vaja. Tegi sel hooajal läbi suure arengu ja jäi silma ka koondises. Arengu jätkumiseks on oluline võtta iga mängu ja trenni tõsiselt.

Zakaria Beglarišvili (Zaka, Begla) – 25, poolkaitsja

Palliga tõenäoliselt kõige tehnilisem mängija Eesti liigas. Zaka võib leida väga huvitavaid lahendusi ning alati on hea vaadata, mida ta suudab palliga teha. Tehnika on tema trump. Hooaja jooksul tegi läbi suure muutuse, kuidas olla meeskonnale kasulikum.

Andre Frolov (Frol) – 27, poolkaitsja

Hooaega alustas pingilt, kuid tegi kõvasti tööd ja parandas ära, mida oli vaja parandada. Meeskonna jaoks on ta väga tähtis lüli, kes loob riietusruumis hea energia. Frol on muretu inimene, kellega on lihtne suhelda. Kui läheb aga tööks, siis on ta väga nõudlik. Noortele hea eeskuju.

Maksim Gussev (Gusja) – 21, poolkaitsja

Maksim Gussev. Foto: Heiki Laan (Must Kõu fotostuudio). | FOTO: Heiki Laan (Must Kõu fotostuudio)

Väljakul hästi töökas. Gusja on mees, kes tahab jalgpalli mängida, talle meeldib jalgpall. Kui ta kaotab palli, siis asub kohe tööd tegema, et see tagasi võita. Talle ei meeldi kaotada ja teistele alla jääda. Kui ta palli kaotab, ei teki tal mingit ebakindlust, vaid tema jaoks on see väljakutse. Vastastele on ta selline ebameeldiv mängija. Inimesena on Gusja hästi siiras ja üritab julgelt eesti keelt rääkida. Tihti lipsab sekka naljakaid väljendeid, kuid ta on ise selle juures nii siiras, et ei naerda tema üle, vaid temaga koos.

Markus Jürgenson (Max) – 28, kaitsja

Mõnikord võib ta olla hästi vaikne ja rääkida nagu poliitik. Ta on väliselt hästi tasakaalukas või jätab vähemalt sellise mulje. Näha on, et ta mõtleb palju ja oskab vajadusel sõna võtta. Kuna Max on klubis kaua olnud, siis peab ta paratamatult liider olema.

Gert Kams (Kams, Kamsik) – 30, kaitsja

Kuigi ta pole mingi vanur, on ta 30 eluaastaga meie vanim mängija. Tema puhul on suureks trumbiks tema käitumine, millega ta on ka teistele eeskujuks. Iseloomult on ta hästi vaba. Kui läheb tööks, siis on ta töökas. Talisportlase taust lööb välja tema suures töövõimes. Lisaks loob ta riietusruumis hea õhkkonna.

Magnus Karofeld (Max, Karo, Karu) – 19, väravavaht

Noor poiss, kes on trennides juba oma potentsiaali näidanud. Mänguaega sai ta küll vähe, aga väljakule tulles suutis olulisel hetkel koha korralikult ära täita. Ta on väga vajalik meeskonnamängija, kes kordagi ei mossitanud, et sai vähe mängida.

Jan Kokla (Yaya) – 18, kaitsja

Hästi intelligentne, tark ja töökas mängija. Ta mõtleb hästi palju kaasa. Tal on potentsiaal saada väga heaks mängijaks. Kui meil oli teda vaja, siis ta täitis oma rolli ära. Hüüdnime on saanud Yaya Toure järgi – seitsme mänguga kogus kolm kaarti. Hea võitleja ja iseloomult tugev mängija.

Brent Lepistu (Brendu) – 22, poolkaitsja

Brent Lepistu. Foto: Heiki Laan (Must Kõu fotostuudio). | FOTO: Heiki Laan (Must Kõu fotostuudio)

Kaitseväeteenistuse tõttu ei ole sel hooajal meiega palju trenni teha saanud. Brendu on väga enesekindel ja palliga mängides tugev. Kahju, et tal jäi kaitseväe tõttu jalgpallis pikk periood vahele, kuid üllatuslikult pole ta omadustes järele andnud. Kaitseväest tulles oli ta ikka väga sirge seljaga, konkreetne, mehine ja tugev. On jutuks tulnud, kuidas kaitseväes ei saa vabandusi otsida, ning ta on selle mõtte ka teistele edasi andnud – kui tunned, et pole energiat, siis on vaja see energia leida.

Albert Prosa (Albu) – 25, poolkaitsja

Mängu poolest sarnane Sapiga. Palliga mängus sobib meie skeemi hästi. Ta on selline tüüp, kes tahab igas kohtumises väravat lüüa. Selline peabki Flora ründaja olema. Ei mängi ainult endale, vaid on ka kaitsetöös ebameeldiv vastane. Albu on ka inimene, kellega ikka juhtub asju. Teine selline mees on Niki. Kui kellelgi on müts või näiteks üks kinnas kadunud, siis vaadatakse ikka Albu või Niki otsa.

Herol Riiberg (Herol) – 18, poolkaitsja

Treeneritena oleksime tahtnud teda rohkem väljakul näha. Tehnilises mõttes on ta Zaka kõrval üks paremaid. Väga hea ja puhta puutega pallur, kes mängib natuke ebaeestlaslikult. Herol pakub ootamatuid lahendusi ja suudab ette näha ka ülejärgmist käiku. Potentsiaal on suur ja mootor on sees hea, kuid veel on vaja natuke meeste seas mängimist õppida.

Joseph Saliste (Joss) – 20, poolkaitsja

Joseph Saliste. Foto: Heiki Laan (Must Kõu fotostuudio). | FOTO: Heiki Laan (Must Kõu fotostuudio)

Flora duubelmeeskonna peatreenerina teadsin juba varem, et ta on hea mängija. Aasta alguses oli tal veidike enesekindlusega probleeme, kuid tegime temaga tööd ja näitasime suuna kätte. Joss kuulab tähelepanelikult, tahab õppida ning soovib paremaks saada. Tiitli kindlustanud mängu järel valatud pisarad näitasid, et tehtud töö läks talle väga korda.

Rauno Sappinen (Sapi) – 19, poolkaitsja

Tegi tänavu läbimurdehooaja. Sapi on naturaalne väravalööja. Ta leiab ka erinevatel positsioonidel mängides värava üles, nina tal on. Noorusele vaatamata on ta julge mängija. Vastastele hästi ebameeldiv, pöörab palliga hästi ja on jalgadest tugev.  Sapi ei ole jutukas mängija ega pruugi kohe paista olevat ka liidri tüüp, kuid oma olemuselt on ta mängija, kelle taha tahavad teised koonduda. Ta on selline väga huvitav inimene, kellele meeldib jalgpall tervikuna. Sapi tuleb alati trenni jalgrattaga. Tegelikult sõidavad meil paljud rattaga, kuid seda mitte nooruse tõttu, vaid nad tunnevad, et nii on õige liigelda.

Juhan Jograf Siim – 19, ründaja

Suure potentsiaaliga mängija, kes leiab ka raskes seisus värava üles. Natuke on vaja veel erinevaid külgi arendada, et mäng oleks terviklikum.

German Šlein (Gera) – 19, poolkaitsja

Meeskonnale hästi vajalik mängija, kes oskab suurepäraselt positsiooni valida. Ta täidab just täpselt seda rolli, mis on meeskonnale kõige kasulikum. Gera mõju on suur nii kaitsemängule kui ka ründemängule. Arvudes ei pruugi see kõik kajastuda, kuid läbi tarkuse on tema mõju suur. Ise naudib ta seda rolli väga.

Joonas Tamm (Jonn, Tamm) – 23, ründaja

Eelduste poolest väga tugev mängija, kellel on kiirust, tugevust, jõudu, tehnikat ja kes Viljandis näitas, et võib ka väravaid lüüa. Floras kohanemisega läks veidi keerulisemalt, kuid meie jaoks siiski vajalik mängija. Ta on sellist tüüpi mängija, kes suudab oma suure kehaga olla vastaste kaitsjatele väga ebameeldiv.

Mait Toom (Mait) – 25, väravavaht

Mait Toom. Foto: Heiki Laan (Must Kõu fotostuudio). | FOTO: Heiki Laan (Must Kõu fotostuudio)

Kõrvalt asja jälgivatele inimestele on tema esitused olnud justkui üllatuseks. Klubis pole tema tase aga kellelegi üllatus. Tänavusel aastal tegi ta arengu nii vaimse kui ka füüsilise poole pealt. Võib olla on tema nimi veidike tundmatu, kuid objektiivselt hinnates tegi ta väga stabiilse hooaja ning lasi sisse kõige vähem eksimusi.

Madis Vihmann (Matu, Vihm) – 20, kaitsja

Eelmisel aastal tahtis Tartu maratonile minna. Ju on siis ka tugev suusamees. Jalgpallurina on Matu aga hästi tasakaalukas ja stabiilne. Konkreetse silmavaate ja sihiga. Tugev võitleja. Kui ta pidi Jäksi kohta täitma hakkama, siis eeldati, et meil läheb raskemaks, aga nagu näha, tuli ta meeskonna tasemele järele ja vedas vastutusrikkas positsioonis välja.

Janar Õunap (Õun) – 21, kaitsja

Iseloomult tagasihoidlik mängija ja see mingis mõttes natuke piirab. Võimed ja tahe on olemas, et olla hea ning tugev mängija. Väga võitluslik mängija, kes meenutab Raio Piirojat. Tegelikult on tal kõik vajalik olemas, et põhikoosseisu kerkida.

.....

Lisaks hooaja Floraga lõpetanud ja mänguaega teeninud meestele nimetame ka augustis Norrasse siirdunud Enar Jäägerit, kes oli enne Oslo Valerengasse minekut meeskonna liider.

Enar Jääger (Jäks) - 30, kaitsja

Jäks näitas meeskonnale ära, milline üks liider peab olema. Tasakaalukas mängija, kellega oli treenerina lihtne koostööd teha. Olenemata suurtest kogemustest tundis alati, et midagi on võimalik kõrva taha panna. Meiesuguse klubi jaoks hindamatu mängija.

Tagasi üles