Naistekoondise peatreener: kohtumine tugeva Prantsusmaaga annab hea võrdlusmomendi

Jaanus Levkoi.

FOTO: Liis Treimann

21. novembril alustab naiste korvpallikoondis 2017. aasta EMi kvalifikatsioonitsüklit, kohtudes Bourges' EM-hõbeda Prantsusmaaga. Neli päeva hiljem, 25. novembril kell 19 võõrustatakse Tallinnas Audentese Spordihoones tänavusel EMil 12. kohale tulnud Horvaatiat.

Eesti koondist juhendavad peatreener Jaanus Levkoi, treenerid Heino Rebane ja Timo Oja.

Treeningkogunemine Tallinnas algab 16. novembril. 19. novembril sõidetakse Prantsusmaale – Pariisi kaudu riigi südamesse Bourges’i, kus mäng Prantsusmaaga peetakse laupäeval, 21. novembril. Eestis ja Prantsusmaal saavad koondislased teha kokku kaheksa ühistreeningut.

Jaanus Levkoi käsutuses on esimeseks FIBA poolt ette nähtud valiktsükli aknaks 16 mängijat. 16 kandidaadi seas on võrreldes 2015. aaasta valikturniiriga uusi tegijaid, seda kindlasti ka sel põhjusel, et võrreldes eelmise tsükliga on rida loobujaid-puudujaid – näiteks Viive-Kai Rebane, Valeria Kast, Oksana Miil, juba nimetatud Jallai ning Trine Kasemägi, kes suvisel FIBA-sse ülesandmise ajal oli korvpallist ajutiselt loobunud.

«Eks mõningane mängijate vahetus on loomulik protsess,» sõnas Levkoi. «Kahju on muidugi sellest, et «ameeriklased» ei saa abiks tulla, eriti Kadri-Ann Lassi puhul kuluks sedalaadi hindamatu kogemus marjaks ära. Me ei ole sellise maailma tippriigiga nagu Prantsusmaa varem kohtunud ning küllap annab see mõõdupuu meie mängijate vajaliku info ja motivatsiooni – kus me oleme, kus me asume ja kui kaugel on maailma eliit. Ka minu jaoks treenerina on see väärt võrdlusmoment.»

Tugevate vastastega kohtumise eel peab Levkoi oluliseks, kuidas koondis suudab agressiivse vastase vastu tekkiva hirmu üle elada. «Me ei tohi ise passiivseks jääda ega vastase survest ennast uimastada lasta. Tuleb oma joonist järgida. Peamine, et me ei jääks mannetuks-abituks ning elaks tormi üle.»

Konkreetselt kahe vastase kohta lisas Levkoi: «Jälgisin suvist EMi üsna pingsalt, niisamuti olen vaadanud jõudumööda tänu Merike Andersonile naiste Euroliiga mänge. Sandrine Gruda Prantsusmaa koondisest oli viimati Jekaterinburgis pildil. Mis puutub Horvaatiasse, siis spetsiaalselt veel me ei ole skautingut teinud ja videosid vaadanud, aga EMist tean, et see on noor võistkond, tüüpiline lõuna-slaavi kool aktiivse mänguga. Nende suureks eeskujuks on Serbia, kes tuli ju Euroopa meistriks väga hingestatud ja mitmekülgse mänguga. Ka on Horvaatia naised sarnaselt Serbiale piisavalt nahaalsed.»

Eesti koondis mängudeks Prantsusmaa ja Horvaatiaga 21. ja 25. novembril:

Tagamängijad: Merike Anderson (Castors Braine, BEL), Kaia Kosk, Janeli Lilleallik (mõl TLÜ), Marit Maaring, Pirgit Püü, Heila Rosenfeldt, Birgit Piibur (kõik 1182 Tallinn), Liisi Sokman (DJK Brose Bamberg);

Ääred: Mirjam Nikolai, Rosemary Rits (mõlemad TLÜ), Mailis Pokk, Janett Perv (mõl 1182);

Eesliin: Maaja Bratka (Broni, ITA), Annika Köster, Laina Mesila-Kaarmann (mõlemad 1182), Kadri Uiga (TÜ/Kalev).

Tagasi üles