Eesti suusahüppajad alustavad täna võistlushooaega

jaga E-post prindi artikkel saada vihje loe ja lisa kommentaare

Martti Nõmme

FOTO: LIIS TREIMANN/PM/SCANPIX BALTICS

Täna käivitub Saksamaal Klingenthalis suusahüpete maailmakarikasari, millel on võistlemas ka Eesti suusahüppaja Martti Nõmme. Noored suusahüppajad teevad oma esimesed rahvusvahelised võistlushüpped detsembri keskel Harrachovis ning Rovaniemis.

Suusahüpete treener Jaan Jürise sõnul on Martti Nõmmega plaanis kaasa teha enamus maailmakarikasarja etappe. «Martti sportlik vorm on hea ja motivatsioon kõrge ning suve lõpus osaletud võistlused andsid hea  enesetunde talviseks võistlushooajaks. Suve alguses ainult suusahüpetele keskendunud endine kahevõistleja Rauno Loit on meeskonnale hea täiendus. Tema alustab oma suusahüppajakarjääri detsembri keskel Harachovis toimuvas FIS Cup sarjas, et sealt siis edasi liikuda kontinentaalkarikasarja,» lausus Jüris.

«Sportlikud eesmärgid alanud hooajaks on seotud maailmakarikasarja ja kontinentaalkarikasarjaga, millelt soovime sel hooajal korjata senisest rohkem punktikohti. Selleks on meile materiaalse poole pealt tuge pakkumas Ithal Kraanad ning suusahüppekoondise riietuse eest on hoolitsemas Icepeak, kes riietab ka Soome suusahüppekoondist. Martti näitas oma võimekust suvistel võistlustel ja iga MK etapp kasvatab kindlasti ka tema võistlusnärvi ning annab juurde enesekindlust, mis sel hooajal võiks realiseeruda tulemustes,» ütles treener Jüris.

«Suvine ettevalmistusperiood möödus põhiliselt Tehvandi suusahüppemäel, millele vaheldusid üksikud lühikesed laagrid Sloveenias, Soomes ja Saksamaal. Panime palju rõhku jõutreeningutele ning tundub, et valitud plaan õigustab end,» lisas ta.

Hooaja avavõistluse kvalifikatsioon toimub täna kell 19.00 ning individuaalvõistlus peetakse pühapäeval kell 15.00.

Tagasi üles