Eesti ujumislootus jääb EMilt kõrvale Euroopa alaliidu eksimuse tõttu

Kregor Zirk.

FOTO: Eesti Ujumisliit

16-aastasel Eesti ujumislootusel Kregor Zirkil jääb 2.-6. detsembrini Iisraelis peetaval lühirajaujumise Euroopa meistrivõistlustel startimata Euroopa Ujumisliidu (LEN) eksimuse tõttu. 

Kui olümpiamängudel ja maailmameistrivõistlustel pääsevad starti ka 15-aastased sportlased, siis EMil saavad startida vähemalt 15-aastased neiud ja 17-aastased poisid. 1. jaanuarist alandatakse ka EMil starti pääsevate sportlaste vanusepiiri, kuid LENi asjaajamise tõttu arvasid alaliidud, et muudatus on sisse viidud juba tänavuseks EMiks.

«7. märtsil võttis LEN vastu otsuse, et vanusepiire alandatakse. Poiste vanusepiir otsustati EMiks tuua 15 ning tüdrukutel 14 peale. Lisaks tegid nad otsuse, et muudatus hakkab kehtima 1. jaanuarist, kuid seda fakti liikmetele ei teatatud,» rääkis Eesti ujumiskoondise peatreener Riho Aljand Postimehele.

Seetõttu ei olnud ka Eesti ainus riik, kes ei saa EMil kõiki soovitud sportlaseid starti saata. «Kui algas EMiks registreerimine, siis avastasid kõik, et uued reeglid veel ei kehti. Nii saatsid näiteks Holland ja Hispaania LENile protestikirju. Lõpuks tunnistas LEN enda viga, kuid reegleid rohkem siiski ringi ei tehtud ja muudatus hakkab ikkagi kehtima järgmisest aastast,» täpsustas Aljand.

EMile sportlaste registreerimine läks lukku eile ning Eesti saadab tiitlivõistlusele kokku 15 sportlast.

Tagasi üles