Grossi Toidukaubad röövis Selverit

Rakvere Grossi Toidukaupade mängijad.
Rakvere Grossi Toidukaupade mängijad. Foto: Arvet Mägi / Virumaa Teataja

Võrkpalli Balti liigas oli Rakvere Grossi Toidukaubad lähedale suurüllatusele ehk tiitlikaitsja Tallinna Selveri alistamisele.

Järgmisel nädalal eurosarja alustav pealinna klubi pani Lääne-Virumaa keskuses oma paremuse maksma 3:2 (-23, 16, -24, 16, 13). Ühe punkti suutis Grossi Toidukaubad Selverilt viiegeimilises mängus saadud kaotuse eest siiski röövida.

«Ei olnud hullu midagi,» lausus Grossi Toidukaupade peatreener Mati Merirand klubi koduleheküljele antud intervjuus. «Selveri lätlasest sidemängija Deniss Petrovs lõi väga tugevat servi ja lõhkus meie mängu. Samas jäi meie palling lõpus pisut pehmeks.»

Mängu alguses said Rakvere mängijad kohe väikese edumaa, mida suudeti hoida ja kallutati avageim väikese šokina külalistele enda kasuks 25:23.

Teine geim läks korraks virgunud Selverile 25:16, kolmas aga jällegi rakverlastele 26:24. Neljas geim oli kui teise koopia – Selver viigistas mängu seisu numbritega 25:16. Otsustavas viiendas geimis olid külalised otsustavatel momentidel pisut paremad – 15:13.

Merirand tunnustas koduklubi eest kogu kohtumise kaasa teinud Ronald Järve. Konkurentsitult lühim mängumees väljakul, 178 cm pikk Järv suutis edukalt asendada treeningul vigastada saanud põhisidemängijat Hardi Paasi.

«Ronni ajas mängu kiiremaks,» kiitis juhendaja 17-aastast noortekoondise kandidaati. «Samuti ei kasutanud vastased oluliselt võrgu all enda kasuks ära tema lühikest kasvu. Võib olla ainult paaril momendil.»

Järve kõrval said Grossi Toidukapade meeskonnas viie Eesti, ühe Läti ja ühe Norra koondislasega tugevdatud Selveri vastu sisuka tööpäeva veel Tanel Uusküla, Hendrik Kurik, Ilmar Mõtus, Harri Palmar, Virko Vantsi, vahetusest sekkunud Andrus Palberg ja libero Kaspar Pomerants.

Resultatiivseimaks kerkis viimati Vantsi 19 punktiga, Uusküla arvele kogunes 15 ja Mõtusele 14 silma. Selveri parematena tõid ukrainlane Dmitro Pašitskii 15, Argo Meresaar 14 ning Kristjan Õuekallas 11 punkti.

Teises eilses mängus oli Tartu Pere Leib kodusaalis üle Võru Valiost 3:0 (16, 17, 22).

Tabel: 1. Tallinna Selver 14 punkti, 2. Jelgava Biolars 12, 3. Ozolnieki Poliurs 11, 4. Pärnu VK 9, 5. Riia Lase 7, 6. TTÜ 7, 7. Tartu Pere Leib 7, 8. Võru Valio 3, 9. Rakvere Grossi Toidukaubad 3, 10. Daugavpilsi Universitate 2, 11. Kaliningradi Dinamo 0