Kokkusaamise järel avalikustas Eesti Ujumisliit pressiteate vahendusel õnnetuse kornoloogia, faktid ning info noormeeste tervisliku seisundi kohta. Ujumisliidu infost selgus, et võistluste korraldaja sai esimesest intsidendist teada alles teise õnnetusjuhtumi järel ning siis peatati võistlus. Lisaks anti teada, et Aura Veeskeskus kaasas täna juhtunu uurimisse Tehnilise Järelvalve Ameti ja algab ekspertiis täpsemate asjaolude väljaselgitamiseks.
- Esimene õnnetus juhtus ujuja Sander Paavoga (17) laupäeval, 28. novembril soojendusujumise ajal.
- Võistluste peakorraldaja Mihhail Krupnin kuulis esimese õnnetuse tõsidusest ja põhjustest 29. novembril pärast teist õnnetusjuhtumit. Pärast esimest juhtumit ei teavitatud peakorraldajat ujuja vigastuse tõsidusest.
- Teine õnnetus juhtus ujuja Robert Roosega (19) pühapäeval 29. novembril. Õnnetuse järgselt peatas võistluste peakorraldaja võistluse ja vaadati koos Aura Veekeskuse tehnikuga stardipukid üle, kontrolliti üle kinnitused ja võistlused jätkusid.
- Eesti Ujumisliit, Tartu Ujumisklubi (võistluse korraldaja), Aura Veekeskus ja viga saanud ujujate vanemad olid pühapäeva õhtul pidevas kontaktis ja algas asjaolude väljaselgitamine. Väljaselgitamist vajavad õnnetuste täpsemad asjaolud.
- Aura Veekeskus kaasas esmaspäeval, 30. novembril Tehnilise Järelvalve Ameti ja algab ekspertiis täpsemate asjaolude väljaselgitamiseks.
- Aura Open võistluse korraldaja on Tartu Ujumisklubi.
- Aura Open tehnilise toe eest vastutas Aura Veekeskus.
- Võistluste ajal kasutatud stardipukid on statsionaarsed pukid, millele võistluste ajaks kruvitakse külge spetsiaalne võistluste jaoks mõeldud stardiplaat. Need stardiplaadid kuuluvad Eesti Ujumisliidule ja neid kasutatakse võistlustel üle Eesti.