Robert Koppel võitis sügistormis lainesõidu Eesti meistritiitli

Robert Koppel.

FOTO: Tõnis Kask

Laupäeval, 28. novembril toimusid Hiiumaal Ristnas purjelaua lainesõidu Eesti meistrivõistlused. Tuult oli 18-25 m/s ning lainekõrgus kuni 5 meetrit. Äärmiselt ekstreemsete tingimuste tõttu osales tiitlivõistlustel vaid Baltikumi paremik – neli eestlast, sealhulgas üks õrnema soo esindaja, ning Läti lainesõidu esinumber.

Lainesõitu sõidetakse väljalangemistabeli alusel paarides. Esimeses sõidus olid vastamisi Kristjan Kiisk ja Annika Valkna, kelle jaoks olid tingimused liiga karmid ning seega pääses Kiisk vastasseisust võrdlemisi kergelt.

Esimeses poolfinaalis olid vastamisi Ain Härmson ja meie lõunanaaber Krishjanis Tutans. Korralik rebimine käis terve heat'i jooksul ning kuigi lainete koguskoorid olid meestel üsna võrdsed, siis lätlase ülikõrged stalled forward ja pushloop andsid Härmsoni forward'i ning backloop'i ees üsna selge võidu. Tutanise selle sõidu koguskoor oli üks võistluspäeva kõrgemaid.

Teises poolfinaalis olid vastamisi eelmise aasta Eesti meister Robert Koppel ja Kristjan Kiisk. See sõit oli ülimalt keeruline mõlemale ning tundus, et karmid tingimused on meestest korralikult üle. Kiisk sai kirja kaks tagasihoidlikku lainesõitu, kuid mitte ühtegi hüpet, samas ei sujunud ka Koppeli sõit. Siiski andsid kehvasti maandutud backloop ja kaks kesist lainesõitu Koppelile finaalipääsuks napi eelise.

Kaotajate finaalis ehk 3.-4. koha sõidus läksid vastamisi Kiisk ja Härmson. Kuigi Kiiska vaevasid probleemid kätega, suutis ta hambad ristis kokku panna korraliku skoori. Härmsonil läksid arvesse forward loop, backloop, üks suurepärane ning üks kesine laineskoor - see kindlustas talle esimese vooru kolmanda koha.

Single elimination finaalis olid vees Koppel ja Tutans. Võrreldes poolfinaaliga oli Koppel justkui ümbersündinud: ta sooritas ideaalilähedased push- ja backloop'i ning kinnitas need heade laineskooridega. Tutans sooritas korralikud stalled forward'i ja backloop'i ning ühe suurepärase laineskoori. Teine laineskoor oli tal aga kesine ning see andis esimese vooru kindla võidu eestlasele.

Lohutusring ehk double elimination algas taas Valka ja Kiiski vastasseisuga. Valkna sai jällegi väikese hüppe kirja, Kiisk aga maandus korralikult backloop'i ning kindlustas edasipääsu kahe tagasihoidliku laineskooriga.

Härmsoni ja Kiiski kordusvastasseisus juhtus aga nii mõndagi, kui viimase käteprobleemid jätkusid ning tervet sõitu ta paraku sõita ei suutnud - tulemuseks forward loop, hüpe ning kesine laineskoor. Ka Härmsoni tulemus selles sõidus ei olnud tipptasemel, kuid võiduks sellest piisas.

Järgmises voorus olid vastamisi Tutans ja Härmson. Lätlane sooritas tabletop forward'i 3 sekundit enne sõidu algust, mida ta paraku arvas aega mahtuvat. Suurepärane backloop, üks hea ja üks suurepärane laineskoor aga ei olnud piisavad, et võita Härmsoni, kellel läksid arvesse suurepärane forward loop, keskpärane backloop ning kaks väga head lainesõitu.

Seega olid double elimination finaalis vastamisi Härmson ja Koppel. Tundus, et neist esimene oli juba eelmisest kahest järjestikusest sõidust väsinud ning seetõttu ei suutnud ta suurt vastupanu osutada. Koppel kontrollis sõitu algusest peale, sooritas hea backloop'i, suurepärase forward loop'i ning tagas kahe väga hea laineskooriga 2015. aasta lainesõidu meistritiitli.

Tulemused:

1. Robert Koppel (Team Extreme)

2. Ain Härmson (Surfhouse)

3. Krishjanis Tutans (Burusports)

4. Kristjan Kiisk

5. Annika Valkna (Surfhouse)

Eesti meistrivõistluste poodium:

1. Robert Koppel (Team Extreme)

2. Ain Härmson (Surfhouse)

3. Kristjan Kiisk

Tagasi üles