Eesti ujumiskoondise peatreener: EMil on eesmärgiks kolm finaalikohta

Riho Aljand.

FOTO: Mihkel Maripuu

Homme, 2. detsembril saavad Iisraelis Netanya linnas alguse ujumise Euroopa lühiraja meistrivõistlused, kus 15 sportlasega on esindatud ka Eesti. Koondise peatreener Riho Aljand seadis EMil eesmärgiks kolm finaalikohta.

Aljandi sõnul koosneb Eesti koondis nii A- kui B- normatiiviga sportlastest, mis tähendab, et huvitavat võistlust on oodata igal juhul. «Kindlasti tasub silma peal hoida medalist Martti Aljandil ning ka varasemalt finaali jõudnud Martin Liivamäel, Ralf Tribuntsovil ning varasemalt teatemeeskonnaga finaali jõudnud sprinter Pjotr Degtjarjovil. Nendele lisaks on hetkel head vormi näidanud ka Filipp Provorkov, kelle põhialaks 50 m rinnuli,» rääkis Aljand.

Noorematest sportlastest tasub Aljandi hinnangul kindlasti oodata rinnuliujuja Martin Allikvee ja liblikamees Daniel Zaitsevi esitusi. «Samuti tasub oodata B-normatiiviga sportlaste esitusi, sest nii mõnigi neist võib EM-il oma isiklikud rekordid üle ujuda,» lisas Aljand. Naistest tõi peatreener esile nii Maria Romanjuki kui Kätlin Sepa. Koondise eesmärgiks on peatreener seadnud kolm finaalikohta.

Kätlin Sepp kinnitas, et võistlustele läheb ta endast maksimumi andma. «Väga rahule jäin Kalev Open raames ujutud tulemustega ning ka treeningutel on näitajad liikunud ülesmäge. Päev pärast Kalev Open võistlust sõitsin Kanaari saartele, kus sai EM-eelsele vormile viimast lihvi antud,» rääkis Sepp, kelle isiklik rekord lühikeses basseinis 200 m selili distantsil on 2.11,73.

Martti Aljand jäi EM-eelsete eesmärkide seadmisel pigem tagasihoidlikuks ja sõnab, et võtab võistlustel ühe stardi korraga. «Kuna võistlus on pikk ja starte on palju, siis tahangi võtta igat starti eesmärgina omaette. Esimene distants minu jaoks on 50 m rinnuli ja seal tahan kindlasti saada poolfinaali,» rääkis Aljand, kellel selja taga pikk ettevalmistusperiood. «Käesoleva hooaja muudatused on olnud suured. Mul on uus treener ning ka treeningmetoodika on uus. Eks pärast EM-i saame anda täpsemad hinnangud vormile,» lisas Aljand, kelle põhialadeks EM-il 100 m rinnuli ja kompleksujumist.

Aljandile pakub kahtlemata konkurentsi ka Martin Liivamägi, kes samuti läheb tulemusi püüdma just rinnuli- ja kompleksujumises. «Kuigi minu põhialad on 100 m rinnuli ja 200 m kompleksi, siis EM-il on mõlemad ujumised samas võistlusosas, mis tähendab, et ma pean valima, kummal alal ma EM-il stardin. Otsus tuleb võistluspaigas kohapeal,» rääkis Liivamägi ja lisas, et isikliku rekordi parandamine (100 m rinnuli 57,82 (2012),  200 m kompleksi 1.55,66 (2012) oleks tulemus, millega noormees ise rahule jääks.

Eesti esisprinter Pjotr Degtjarjov läheb tulemust püüdma nii 50 kui 100 m vabaujumises. «Minu eesmärk on alati ujuda võimalikult kiiresti! Olen rahul, kui parandan isiklikku rekordit, mis sealt edasi, näitab võistluskäik,» rääkis Degtjarjov, kes EM-eelselt on tegelenud vormi lihvimise ja vigade elimineerimisega. «Kalev Openil nägime treeneriga, et sooritustehnika võiks mõnes osas parem olla ja selle kallal olemegi vaeva näinud. Tunne on hea,» sõnas Degtjarjov.

Euroopa lühiraja meistrivõistlused toimuvad Iisraelis 2.-6. detsembrini. 

Tagasi üles