L, 10.06.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Eesti jahtklubide liit valis aasta parimad

Facebook Twitter
Comments
EJL president Egon Elstein ja Aasta Jääpurjetaja Jaan Akermann
EJL president Egon Elstein ja Aasta Jääpurjetaja Jaan Akermann Foto: Hendrik Osula

Eesti jahtklubide liit võttis eile õhtul Tallink SPA & Conference Hotel'is pidulikult kokku möödunud purjetamishooaja, autasustas Tallinna Sadama Eesti purjetamise meistrivōistluste, EJLi avamerepurjetamise Eesti karika ning Melges 24 klassi parimaid, jagas teenetemärke ning kuulutas välja aasta parimad.

Aasta purjetajaks ja ühtlasi aasta surfariks nimetati meid järgmisel aastal Rio de Janeiro Olümpiamängudel naiste RS:X klassis esindav Ingrid Puusta, kes lõppenud hooajal saavutas rahvusvahelistel võistlustel kõrgeid tulemusi, sealhulgas 7. koha eelolümpial. Aasta treeneri tiitliga pärjati tänavu Laser Standard klassis olümpianormi täitnud Karl-Martin Rammo treenerit ning Tallinna Sadama purjetamise Eesti meistrivõistluste sarja parima klubi peatreenerit Rein Ottosoni.

Aasta jääpurjetaja tiitel kuulub DN-klassi Euroopa meistrivõistlustel 5. koha saavutanud Jaan Akermannile ning aasta võistkonna nimetust kannab Melges 24 amatööride maailmameister - jaht Lenny tiim. Aasta üllataja auhinna pälvisid Aerocup Barcelona Review' regati esikoha ja RS Aero klassi Eestisse toomise eest Silvia Johanna Haavel ja Ants Haavel. Aasta võistlusametnikuks nimetati paljudel noorte- ja olümpiaklasside regattidel ning jääpurjetamisvõistlustel peavõistlusjuhi kohuseid täitnud Marko Saarlaid. Aasta tegu on tänavu Pärnus edukalt läbi viidud Volvo Estonia ORC Euroopa meistrivõistlused.

Tallinna Sadama purjetamise Eesti meistrivõistlustel olid noorte Optimist-paadil hooaja parimad poistest Märten Mikk ja tüdrukutest Helen Ausman, nooremate vanusearvestuses aga vastavalt Georg Ristal ja Angeliina Maria Isabel Õunap. Zoom8-klassis tuli noormeeste Eesti meistriks Keith Luur ja neidude seas oli edukaim Marie Pihlas. Laser 4.7 paadil võitis sarja Rasmus Maalinn, purjelaual Techno 293 alla 15aastaste seas Raul Mihkel Anton, alla 17aastaste hulgas Gregor Schneider ning RS:X juunioridest Aarto Pihlapuu.

Noorte ja juunioride kahepaadiklassides alistasid RS Feval kõik konkurendid poistest Hugo Rasmus Vaino - Uko Rasmus Tiidemann ja tüdrukutest Veronika Kuvatova - Hannah Tuulas ning 29er’il Juuso ja Henri Roihu. Olümpiapaatidest sai Laser Radial klassis esikoha Anna Pohlak ja Laser Standardil Karl-Martin Rammo, juunioridest aga Laser Radialil Annegret Unnuk neidude hulgas ja Tavo Annus poiste seas ning Laser Standardil Georg Haud. 470-klassis läks võit Mari Põldmaale ja Johanna Poksile, katamaraanil F18 aga Andres Laulile ja Ain Roosmale. RS:X purjelaual oli meestest parim Rainer Kasekivi ja naistest Betti Vainküla ning Formulal üldarvestuses John Kaju, masterite seas Erno Kaasik, juunioridest Tristen Erik Kivi ja kergkaalu divisjonis Karl-Erik Saarm. Meistrivõistluste sarja tulemuste põhjal autasustati parima klubina Rein Ottosoni purjespordikooli.

EJL avamerepurjetamise Eesti karika ORC-grupis teenis esikoha välja jaht Sugar 2 meeskond Ott Kikkase juhtimisel, ESTLYS-grupis Indrek Kivi roolitav Mercuriuse meeskond ning folkbootide klassis Mikk Kööseli käe all seilav Greta tiim. Melges 24 klassi Eesti edetabeli võidu vormistas jahil Lenny purjetav Tõnu Tõniste paatkond.

EJL teenetemärgid pälvisid tänavu ORC Euroopa meistrivõistlustel 4. koha saanud jahi Jazz kapten Viljar Sepp, samal võistlusel 5. tulemuse teinud jahi Bossa Nova Target One roolimees Sven Heil ning jahi Sugar 2 Euroopa teiseks viinud itaallane Sandro Montefusco. Samuti tunnustati teenetemärgiga DN-klassi Euroopa meistrivõistlustel 5. koha saavutanud Jaan Akermanni, Eesti purjetamist läbi kauaaegse eduka kohtunikutöö arendanud Sven Feofanovit, ala aktiivse meediatöö kaudu edendanud Piret Salmistut ning Tallinna Jahtklubi Purjetamiskooli ülesehitajat ning pikalt noorpurjetajatega edukalt tööd teinud treenerit Maria Veessaart.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles