Täiuslik Balti liiga pühapäev Eesti käsipalliklubidele

Kehra võistkond.

FOTO: Marko Saarm

Eesti käsipalliklubid lõpetasid 2015. aasta viimase Balti liiga nädalavahetuse suurepäraselt. Kõik kolm said pühapäeval tabelisse suureskoorilise võidu juurde: HC Kehra/Horizon Pulp&Paper alistas HK Ogre/Miandumi 36:20, Viljandi HC oli üle teisest Läti klubist Riia Celtnieksist 34:25 ning Põlva Serviti sai jagu Valgevene meeskonnast Bresti HC Meškov tulemusega 42:30.

Eesti karikavõitja HC Kehra/Horizon Pulp&Paper tegi korraliku vigadeparanduse, sest laupäevase viigi järel Riia Celtnieksiga saadi nüüd kindel võit teise Läti klubi HK Ogre/Miandumi üle. 1:3 kaotusseisu jäädes möödus enamus ülejäänud avapoolajast kodumeeskonna taktikepi all ja vaheajale mindi juba 20:8 eduseisul.

Teisel pooltunnil lätlasi lähemale kui kümme väravat ei lubatud ja Kehra kirjutas tabelisse hooaja teise võidu tulemusega 36:20. Indrek Normak ja Uku-Tanel Laast viskasid võitjate kasuks 6 väravat. Kaimar Lees lisas 5, Ergo Rohi 4, Marko Slastinovski, Viktor Skrõpak ja Kaspar Lees 3, ning Indrek Napsep, Jorma Käsper ja Dmõtro Jankovski 2 tabamust. Mängu täpseim mees oli siiski Artis Kurmens 8 väravaga.

Viljandi HC noppis nädalavahetuse teise ja kogu hooaja kolmanda võidu Riia Celtnieksi üle. Läti karikavõitjast oldi selgelt üle 34:25 (17:12). Kristo Voika viskas üleplatsimehena 9 väravat. Karl Roosna ja Karl Toom tabasid 5, Ott Varik 4, Kristo Järve ja Mikk Varik 3 korda ning Veiko Luik, Kristjan Koovit, Vitali Vorobjov, Madis Parik ja Mark Lõpp lisasid 1 tabamuse.

Pühapäeva õhtu viimases mängus oli Põlva Serviti kodusaalis üle Bresti HC Meškovist 42:30 (24:17). Teist päeva järjest said värava kirja kõik platsil käinud Serviti väljakumängijad, parimana Ardo Puna 9 tabamust. Raiko Rudissaar viskas 6, Andreas Rikken ja Tõnu Jõks 5, Kristjan Muuga, Henri Hiiend ja Indrek Neeme 3, Sergei Ljubtšenko, Mario Karuse ja Siivo Sokk 2 ning Henri Sillaste ja Andrei Ternovõi 1 värava.

Kahes ülejäänud pühapäevases mängus saatis edu soosikuid. A-alagrupis pesi tiitlikaitsja Minski SKA eelmise päeva häbi maha ja alistas kordusmängus Klaipeda Dragunase 41:27 (21:12). Üllatavates raskustes oli ainus täiseduga meeskond Riihimäe Cocks, kes alistas B-alagrupi kohtumises Minski HC Vitjazi viimase hetke väravaga 30:29 (17:17).

SKA tõusis võiduga ka A-alagrupi liidriks. Balti liiga kolmekordsel võitjal on nüüd 8 punkti (7 mängust). Järgnevad Dragunas 7 (6), Viljandi 6, Kehra 5 (mõl. 4) ning Läti klubid Celtnieks ja Ogre/Miandum 2 silmaga (mõl. 5).

B-alagrupi liidrina jätkab Cocks 12 punktiga (6 mängust), Serviti on teine 8 (6) silmaga. Järgnevad Dobele Tenax 6, Kaunase Granitas-Gaja-Karys 4, HC Meškov 2 ja HC Vitjaz 0 punktiga (kõigil 5). Järgmine nädalavahetus Balti liigas toimub 23.-24. jaanuaril, mil Viljandi ja Kehra kohtuvad kodus SKA ja Dragunasega, Serviti on aga mänguvaba.

Tagasi üles