Isiklik rekord andis Patjukile Hispaanias teise koha

Jekaterina Patjuk.
Jekaterina Patjuk. Foto: Mihkel Maripuu

Hispaanias treeninglaagris viibiv Jekaterina Patjuk võistles vana-aasta õhtul tuntud hispaanlaste osavõtul toimunud Del Nasso 10 kilomeetri pikkusel maanteejooksul, kus sai teise koha isikliku rekordiga 33.13, vahendab Jooksuportaal.

Ta jooksis kilomeetreid keskmiselt 3.20 tempos. Jooksu võitis naistest üldjärjestuses 87. kohal finišeerinud hispaanlanna Lidia Rodriguez Sierra 33.06-ga. Kolmandana lõpetas hispaanlanna Marta Galimany Guach ajaga 33.34.

«Joosta oli hea. Ma ei uskunud eriti, et olen võimeline nii kiiresti jooksma. Alustasin kiirelt tempoga 3.13 kilomeetri kohta, edasi tuli natukene alla 3.20. 3-4 kilomeetril jõudis Lidia mulle järgi. Jooksin kogu aeg grupis koos meestega. Viimasel 1,5 kilomeetriga vahe hispaanlannaga kasvas. Jooksu ajal ei olnud mul sellist tunnet, et maksimaalselt pingutasin,» lausus Patjuk Jooksuportaalile.

Meestest võitis jooksu hispaanlane Carles Castillejo ajaga 28.37. Tema järel lõpetas teisena Maroko päritolu, kuid Hispaaniat esindav jooksukuulsus Ayad Landassem 28.44-ga. Kolmandaks tuli samuti Marokos sündinud, kuid Hispaanias elav Abdelaziz Merzougui 28.56-ga.