Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >
Postimees 160 Juubeli puhul loe seda lugu tasuta!

Baruto ringi ääres võidule aidanud eestlane: midagi sellist pole varem saavutatud

KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Saada vihje
Baruto (keskel) pärast võidukat matši koos toetajaskonnaga, kelle seas on teda ringi ääres abistanud Ivo Pukk (vasakul). | FOTO: Viimsi Tigers Gym/Facebook

31. detsembril esimest korda vabavõitlejana ringi sammunud Kaido Höövelson astus sealt ka sama kindla võitjana välja, kui ta alistas Jaapanis Saitamas peetud matšis Hollandi K-1 legendi Peter Aertsi. Sumos Barutona kuulsust kogunud võitlejale ringi ääres eestikeelseid juhiseid jaganud Ivo Pukk tunnistas, et tegemist oli kõige suurema areeniga, kuhu eestlasest vabavõitleja on seni pääsenud.

Baruto (sinistes pükstes) alustas vabavõitluskarjääri võidukalt. | FOTO: МАТЧ
Baruto (sinistes pükstes) alustas vabavõitluskarjääri võidukalt. | FOTO: МАТЧ
Baruto (sinistes pükstes) alustas vabavõitluskarjääri võidukalt. | FOTO: МАТЧ

Höövelson ei andnud vana-aastaõhtul peetud matšis kolme kolme minuti pikkuse raundi jooksul vastasele suurt sõnaõigust. «Kõik läks planeeritult, just nii nagu pidi. Taktika töötas,» sõnas Postimehele Pukk, kes oli matši ajal üks kolmest abilisest Baruto nurgas. «Matši ajal hüüdsin talle ikka konkreetseid juhiseid, mille olime varem läbi arutanud. Kui Jaapanisse jõudsin, siis rääkisime veel kogu strateegia läbi. Ringi ääres saime olla kolmekesi, kuid kokku oli tiimi suurus umbes 15 inimest ja kokku oli kohapeale sõitnud toetajaskond ligi 45 inimest.»

Rizin Fighting Federationi korraldatud võistlusel pidi Höövelson esialgu kohtuma Jerome Le Banneriga, kuid lõpuks läks ta vastamisi Aertsiga. Kui meedias kirjutati mitmel puhul, et Aerts on just peamine mees, kes eestlase matšiks ette valmistas, siis selle info lükkas Pukk ümber. «Selle koha pealt on läbi käinud veidike vale informatsioon, kuna treenerite tiim oli ikka veidike teine, kes osalesid ka taktika paika panemisel,» täpsustas ta.

Matši järel kostis mitmelt poolt, et 45-aastane Aerts ei olnud just parimas vormis, kuid Puki sõnul ei tasu kikkpoksijana 141 matši pidanud ja 105 võitu teeninud Aertsi vastasena kindlasti alahinnata. «Jaapanis on ta tõeline legend, kes on seal ära teeninud Mr K-1 nime,» märkis Pukk.

Võiduga oli loomulikult rahul ka Höövelson ise. «Ma tegin, mis suutsin, andsin endast parima. Peter Aerts on siiski legend,» tunnistas ta jaapani keeles peetud pressikonverentsil.

Aasta viimastel päevadel Jaapanis peetav MMA-võistlus on kuulunud mitme nime ja organisatsiooni alla. Kuulsamaks võib neist pidada Pride'i, mis oli omal ajal väga menukas sari ja konkureeris ka Ameerika Ühendriikidest alguse saanud UFCga. Lõpuks ostis UFC Pride’i ära. Kuna võistluse vorm on aga publikule tuttav, siis oli huvi meeletu ning televaatajate arvu võib lugeda kümnetes miljonites.

«Võin julgelt öelda, et ükski Eesti võitleja ei ole kunagi nii suurel võistlusel osalenud. Huvi oli meeletu. Lisaks jaapanlastele oli suures koosseisus kohal Venemaa ja Brasiilia meedia. Lisaks näidati matše otse ka USAs. Kogu ürituse taga olid Jaapani absoluutsed tipp-promootorid, et ka televaatajate hulk oleks võimalikult suur,» märkis Pukk. «Olen üle maailma käinud erinevaid võitlusspordiüritusi vaatamas. See on kindlasti praegu üks suuremaid. Ameeriklaste UFC on vast ainult kuulsam.»

Barutona kuulsust kogunud eestlane on varem Postimehele märkinud, et ta võib vabavõitlejana aastas pidada kolm või neli matši. Praegu on aga raske ennustada, millal võiks teda uuesti ringis näha. «Palju sõltub promootoritest ja sellest, milliseid pakkumisi tehakse,» avaldas Pukk. «Midagi on talle pakutud ja Jaapani meedias on erinevatest võimalustest räägitud, kuid millegi konkreetsega pole veel välja tuldud.»

Tagasi üles