«Loodan üle kõige, et juhtum saaks lahenduse ja selgitatakse välja, kas Šmigun-Vähi tarvitas dopingut või mitte. Kõik kaardid tuleks lauale laotada. Praguses seisus pole juhtum hea suusatamisele ega Eestile. Kohutav, et läheb kümme aastat aega, et välja selgitada, kuidas asjad tegelikult olid. Eriti kurb on see Torino medalivõitjate jaoks,» rääkis Haag.
29-aastane rootslanna meenutas ka 2010. aasta Vancouveri olümpiat, kus ta jäi 10 km vabatehnikasõidus neljandaks, kuid Šmigun-Vähi võitis hõbemedali. Otseseid dopingukahtlusi Šmigunile Vancouveri olümpia puhul esitatud pole.
«Tegin oma elu parima sõidu ja olin suurepärases vormis. Ent kõndisin suusastaadionilt minema halva tundega, selle asemel, et rõõmustada. Ma pole kunagi rajal tundnud, et mu konkurendid on dopingut tarvitanud, aga mäletan, et Vancouveris olles tundus Šmigun-Vähi tagasitulek (pärast tütre sünnitamist - toim) kahtlane, sest ta võistles väga vähe.»
Haag sai Vancouveris siiski ka rõõmu tunda, sest tuli nii suusavahetusega sõidus kui paarissprindis hõbedale. 2014. aastal Šotsis tuli ta Rootsi naiskonna koosseisus teatesõidus olümpiavõitjaks.