Martin Leok ning Vaide ja Toovis jäid kolmandat aastat järjest löömatuks

Kristjan Jaak Kangur
, spordireporter
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Martin Leok.
Martin Leok. Foto: Rauno Kais

Eile sõideti Lääne-Virumaal Mõedaka krossi- ja ATV-rajal käesoleva hooaja talvise kestvuskrossi Eesti karikavõistluste avaetapp, kus kahes sõidus käis lumist ja rasket rada alistamas ühtekokku üle 80 motosportlase.

Soolotsiklite tunnise võidukihutamise stardist pääses kõige kiiremini minema Elary Talu (KTM, Sõmerpalu MK), keda seiras klubikaaslane Martin Leok (KTM), kes tõusis esimeseks kolmandal ringil ja ei loovutanud liidrikohta kuni ruudulise lipu langemiseni. Mõned ringid enne lõppu suutsid Talust mööduda ka Husqvarna tänavu Kawasaki vastu vahetanud Jüri Triisa, kes kukkus sõidu algfaasis ja tema klubikaaslane Priit Biene (Husqvarna, RedMoto RC).

Noored mehed kihutasid ratas rattas mitu ringi ja lõpujoonel edestas Triisa viimasel ringil võistluse kiireima ringiaja välja sõitnud Bienet ainult 0,4 sekundiga. Mõedaka talvisel võistlusel kolmanda järjestikuse esikoha saanud Leok, kes oleks võinud enne tunni täis saamist veel ühele ringile minna, ootas mõni meeter enne lõpujoont, kuni tund täis tiksus ja veeres seejärel võidukana üle lõpujoone, Triisa ja Biene jäid temast lõpuks maha 10 sekundiga. Esikuuikusse sõitsid end veel Talu, Andre Park (Sherco, RedMoto RC) ja Timmo Mõts (Yamaha, Sõmerpalu MK).

Klasside kaupa võitis E2 arvestuses Leok Triisa ja Parki ees, Enduro esikolmikusse sõitsid end Biene, Talu ja Ragnar Valdstein (KTM, Karksi Racing Team). Seeniorites võidutses Toivo Nikopensius (Yamaha, Paikuse MK), kellele järgnesid Jüri Makarov (Honda, Pärnu MC) ja võidumehe klubikaaslane Aivo Rabbi (Yamaha).

Harrastajate B klassi esimesed kolm olid Rauno Voldek (KTM, Freedom Feelers MK), Sander Lõhmus (Kawasaki, HRC Eesti Racing Team) ja Siim Rotmeister (Honda, Pärnu MK). Harrastajate C kiireim oli Aimar Platais (Kawasaki, Tihemetsa MK), teiseks sõitis end Hannes Hansman (Kawasaki, MX Racing Team) ja kolmandaks viimase tiimikaaslane Timo Vackermann (KTM).

Noorte 85cc klassi parim oli Genry Arras (Husqvarna), kes edestas Oliver Leppikut (KTM, Pärnu MC) ja Christofer Tederit (KTM, Aave Spordiklubi) ringiga. Sõidu ainus naisvõistleja Johanna Saareke (Yamaha, Pärnu MC) võitles raskel rajal vapralt ja lõpetas edukalt sõidu.

Quadracerite ja ATV-de meeskondlik kestvussõit kestis eelmiste aastate kahe tunni asemel tänavu poolteist tundi. Stardist asus sõidu ette otsa Siim Vaide (KTM, RedMoto RC), kellele järgnesid Kait Kompus (Yamaha, Yamamoto RC) ja Kevin Saar (Honda, Pärnu MC). Need kolm noort meest kadusid konkurentidelt kohe eest ja otsustasid ka koos meeskonnakaaslastega poodiumikohad.

Pikapeale suutsid Vaide ja tema viimase paari aasta paarimees Martin Toovis oma edumaad suurendada ning võitsid Kompust ja Kaspar Haibat ringiga. Koos Arlet Martinsoniga võistelnud Saar jäi võitjast lõpuks maha kahe ringiga. ATV-de arvestuses võitsid ülivõimsalt Alo Linkolm/ Jaanus Tooming (Can Am, Motobox Racing Team), kes edestasid klubikaaslaseid Tanel Veerpalut ja Mario Ekartit (Can Am) ringiga. Kolmandaks sõitsid end Lennart Kiivit/ Kalev Kõivsaar (Can Am, Motohai), kes jäid teisest kohast maha 19 sekundiga.

Talvise kestvuskrossi Eesti karikavõistluste teine ja ühtlasi ka viimane etapp sõidetakse 20. veebruaril Pärnus.

Tagasi üles