FIFAst abi otsiv Eesti koondislane pole kuus kuud palka saanud

Eesti jalgpallikoondise kaitsemängija Tihhon Šišovi tulevik on praegu lahtine.

FOTO: Reuters/ScanPix

Eesti jalgpallikoondise kaitsemängija Tihhon Šišov, keda seob endiselt leping Aserbaidžaani klubiga Lankarani Hazar, kuid kelle teenetest meeskond loobus, pöördus suvel olukorra lahendamiseks Rahvusvahelise Jalgpalliliidu (FIFA) poole, kuid seni pole lahendust saabunud.

«Loodan, et varsti saab midagi selgemaks. Ma ei teagi, miks see asi on nii kaua veninud,» sõnas paremkaitsja.

Šišov sõlmis talvel teatavasti Hazariga kahe aasta pikkuse lepingu, kuid aserid pole mängumehe teenetest huvitatud, kuid samas ei anna teda ka vabaks.

Kuna Hazar pole tagastanud kaitsjale uude klubisse siirdumiseks vajalikke dokumente, siis polegi Šišov saanud pikemat aega ühtegi meeskonda esindada. Eestis olles on ta seni teinud trenni koos Tallinna Levadiaga.

«Aserid pole seni täitnud ka oma lepingujärgseid kohtustusi ning ma ei ole neilt pikka aega raha saanud. Viimati sain aprilli palga ja sellest on rohkem kui pool aastat,» täpsustas Šišov.

Algselt üritas kaitsja klubiga ise suhelda ja lahenduseni jõuda, kuid seejärel pöördus ta ka FIFAsse. Seni ei ole ükski tee lahendust toonud.

Šišov on keerulises olukorras olnud ka varem. 2009. aasta jaanuaris teatati, et kaitsja liitub Ungari meeskonna Györi ETOga, kuid juba paar päeva hiljem andsid ungarlased teada, et Šišovi teeneid ei vajata. Seejärel pöördus mees pärast mõningast segast perioodi taas Levadia ridadesse.

 

Tagasi üles