Soome poksiäss Robert Helenius loobus ootamatult võidetud tiitlist

Robert Helenius (paremal) heitlemas Timur Musafaroviga.

FOTO: Tairo Lutter

32-aastane Soome poksiäss Robert Helenius sai 19. detsembril enda valdusesse üliraskekaalu EM-tiitli, kui ta alistas Helsingis Hartwall Arenal kohtunike häältega sakslase Franz Rilli. Nüüd otsustas Helenius aga tiitlist loobuda.

Helenius oleks pidanud järgmisena kaitsma enda EM-tiitlit briti Dereck Chisora vastu, kuid selline matš ei paku soomlasele aga pinget. Helenius on Chisoraga kohtunud 2011. aastal ja siis teenis Helenius Helsingis kohtunike häältega võidu, kirjutab Ilta-Sanomat.

«EM-tiitli kaitsmine ja kohtumne Dereck Chisoraga ei viiks Roberti karjääri kuidagi edasi. Meie sihiks on maailmameistrivöö. EM-tiitlist loobumine oli lihtne otsus,» teatas enda poja mänedžer Karl Helenius.

Soomlase sihiks on nüüd pidada matš tugeva poksijaga, kelle alistamine aitaks tal kerkida edetabelites ja nõuda seeläbi endale tiitlimatši. Helenius on senise profikarjääri jooksul pidanud 22 matši ning need kõik ka võitnud. 13 võitu on seejuures tulnud nokaudiga.

Poksi üliraskekaalus kuuluvad WBA, WBO ja IBO meistrivööd praegu britile Tyson Furyle, WBC tiitel on ameeriklase Deontay Wilderi valduses ja IBFi meistrivöö võitis lõppenud nädalavahetusel ameeriklane Charles Martin.

Tagasi üles